Asparagus doniczkowy. Uprawa, pielęgnacja, podlewanie.

Udostępnij na:

     Asparagus doniczkowy jest to roślina, która posiada drobne, łuskowate gałęziaki, które ze względu na gatunek mogą mieć kształt igieł lub liści , które wyrastają z wijących się pędów. Najczęściej umieszcza się je w wiszących naczyniach, albo też stojakach na kwiaty, dlatego też dzięki zwisającym pędom, może być wykorzystywana w różnego rodzaju kompozycjach florystycznych. Występuje ponad 350 gatunków Asparagusa.

Uprawa, pielęgnacja:

     Roślina ta jest bardzo uniwersalna. Można ją zarówno trzymać w pomieszczeniach ciepłych, ale również i w takich, w których temperatura jest niższa. Należy unikać bezpośrednich promieni słonecznych, ale należy trzymać ją w miejscu jasnym i dobrze oświetlonym.

Od wiosny i jesieni, należy ją nawozić stale, różnymi nawozami wieloskładnikowymi. Należy podawać ziemię uniwersalną do roślin doniczkowych i co roku ją przesadzać do doniczek większych, należy przy tym usuwać chore korzenie.

Najlepiej rozmnażać roślinę przez wysiew nasion, ale można też stosować podział dorosłej rośliny.

Trzeba przy jej pielęgnacji dbać o atakowanie ją przez szkodniki, pojawiają się one zazwyczaj u tych roślin, które znajdują się w pomieszczeniach suchych i ciepłych, tam gdzie jest słaba wymiana powietrza.

Podlewanie:

     Asparagus lubi być często podlewany, szczególnie jeśli chodzi o okresy letnie, okresy gdy roślina intensywnie wzrasta. W okresie zimowym można podlewać ją rzadkiej.