Smród w lodówce. Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

Udostępnij na:

     Często zdarza się iż zostawimy niezjedzone części jedzenia w lodówce, później zapomnimy ich stamtąd wyjąć lub w innej sytuacji na przykład pozostawimy mięso, które szybko się rozłoży pozostawiając przykry zapach. Inną sytuacją może być pozostawienie lodówki bez opieki podczas pobytu na wakacjach, nikogo nie będzie w domu, a my pewni, że nic się nie stanie wyjeżdżamy i problem gotowy. Sporadycznie zdarzający się problem ze smrodem w lodówce jest długotrwały i ciężki do pozbycia.

     Jest wiele sposobów na pozbycie się przykrego zapachu z lodówki. Oczywiście na początku należy lodówkę dokładnie umyć wodą z płynem do mycia naczyń po czym dobrze go spłukać z urządzenia, aby żadna część płynu tam nie została.

     Można również zaparzyć kubek mielonej kawy, włożyć go do lodówki, zamknąć drzwi i poczekać na ostygnięci kawy, powtórzyć to kilkakrotnie pamiętając że przed włożeniem kawy do lodówki należy wyłączyć ją z prądu! Jeżeli komuś ten sposób nie pasuje może uprażyć grubo zmieloną kawę na patelni i również wstawić ją do lodówki.

     Zdecydowanie pomocnym sposobem jest umieszczenie sody oczyszczonej w lodówce na stałe. Sama w sobie nie pachnie a pochłania przykre zapachy. Należy kilka łyżeczek sody oczyszczonej rozpuścić w wodzie i wstawić do lodówki. Jeżeli będzie ona tam gościła przez cały czas nigdy nie poczujemy smrodu otwierając naszą lodówkę.

     Kolejnym sposobem jest zaraz po umyciu lodówki wodą z płynem ponownie umyć ją wodą z octem spirytusowym, który także usuwa przykre zapachy.

     Można też pokroić cztery jabłka w plastry i umieścić je w lodówce. Po dwóch dniach je wyjmujemy. Co prawda jabłka są już niejadalne, ale przykry zapach znika.

     Innym sposobem uporania się ze smrodem lodówkowym może być umieszczenie tam pietruszki na kilka dni. Przykry zapach zniknie, a lodówka będzie pachniała świeżą natką pietruszki.

     Jeżeli komuś nie pasuje wariant z pietruszką, może wypróbować węgiel aktywowany. Pojemniki z tego rodzaju węglem możemy zakupić w sklepach i są one specjalnie produkowane do lodówek. Węgiel aktywowany jest używany do wszelkiego rodzaju pochłaniaczy, więc daje stu procentową gwarancję iż przykry zapach zniknie. Jeżeli nie będziemy w stanie zakupić takowego pojemnika z różnych przyczyn, możemy zastąpić go zwęglonym chlebem, który działa analogicznie.

     Takie samo działanie ma też sól kuchenna. Możemy nasypać ją na talerzyk i pozostawić w lodówce. Nie będzie bardzo przeszkadzała a smrodu się pozbędziemy.

     Równie dobrze można umyć lodówkę ciepłą wodą z dodatkiem soku z świeżo wyciśniętej cytryny, który zabije brzydki zapach i nada nowego świeżego cytrusowego.

     Posiadając w domu lodówkę powinniśmy pamiętać aby produkty tam przechowywane były odpowiednio segregowane, według rodzaju. W ten sposób najskuteczniej zabezpieczymy się przed powstaniem przykrego zapachu. To wydaje się być najlepszym sposobem.