Trampolina ogrodowa. Jaką wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Udostępnij na:

     Producenci oferują trampoliny ogrodowe o prostej formie, ale także takie, które posiadają dodatkowe elementy. Jeżeli ma być ona przeznaczona dla dzieci, lepiej wybrać drugi rodzaj. Trampolina ogrodowa musi wówczas posiadać siatkę i drabinkę. Zwykle producenci dołączają do zestawu także pokrowiec, który pozwala na jej komfortowe przechowywanie. Trampoliny ogrodowe dostępne na rynku charakteryzują się przede wszystkim nowoczesnym wyglądem. Nie należy jednak dać się jemu zwieść. Trzeba sprawdzić, czy produkt jest wysokiej jakości i zawiera udogodnienia techniczne. Stelaż dla siatki powinny tworzyć ramiona, które są stabilne – np. w kształcie półokrągłym. Dodatkową zaletą produktu jest pokrycie ramion pianką zabezpieczającą. Powinny łączyć się za pomocą dużych, grubych śrub. Bardzo ważny jest też sposób składania, który nie powinien być skomplikowany. W przypadku dobrej jakości trampolin ogrodowych wystarczy wykręcić kilka śrubek.

     Bardzo istotną kwestią jest wytrzymałość trampoliny podczas skakania. Są w stanie zapewnić ją podwójne nogi, wspierane dodatkowo przez stabilizatory. Stelaż powinien być wykonany bez spawów – wówczas konsument nie musi się martwić o ewentualne pęnięcia.

Czym się kierować przy zakupie?

     Trampolina ogrodowa powinna zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę, więc przy zakupie należy sprawdzić, czy posiada ona wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana i jego jakość. Jakość materiału przekłada się bezpośrednio na jego wartość, a zatem na cenę. Stosunkowo niedrogie trampoliny ogrodowe nie są godne uwagi, chyba że mają być źródłem rozrywki przez krótki czas, ale chyba nie o to chodzi nabywcy. Konsument powinien również zwrócić uwagę na gwarancję producenta. Jeśli obejmuje stosunkowo długi okres w porównaniu z pozostałymi, można w niego zainwestować.