Zabawki, prezent dla pięciolatki (pięcioletniej dziewczynki). Co wybrać?

Udostępnij na:

     Pięciolatki wciąż lubią bawić się lalkami. Wybierają zabawę w dom lub odtwarzają bajkowe sceny. Z tego względu idealnymi zabawkami są lalki Barbie, które mogą być podobiznami postaci z filmów rysunkowych. Księżniczki, wróżki i syrenki są ulubionymi lalkami. Rozwijają wyobraźnię dziewczynek i zmysł estetyczny. Pięciolatki wymyślają kolejne historie dla swoich bohaterek i przebierają je w kolejne stroje. Lalki mogą być też posiadaczkami piesków, do których dołączone są różne akcesoria.

     Dziewczynki uczą się, że posiadanie psa jest obowiązkiem. Dają mu miskę i rzucają piłeczkę. Pieski zostały skonstruowane w taki sposób, że można je karmić. Potrafią nawet sikać na gazetę, a gdy zbliży się je do siebie kiwają łebkami. Wydają się bardzo realistyczne.

     Wśród lalek znajdziemy też wiele wersji niemowlaków, które są dobrymi zabawkami, ponieważ uczą odpowiedzialności za innych. Niektóre reagują nawet, gdy zakłada się im ubranko. Potrafią płakać i sikają. Dostępne są dla nich wszystkie niezbędne akcesoria: łóżeczka, kołderki, nosidełka, butelki i śliniaczki. Wśród dostępnych modeli dzieci firmy Zap Creation są: Baby Born, Talking Chou Chou lub Chou Chou Girlie.

     Pięcioletnie dziewczynki uwielbiają również czesać swoje lalki. Do czesania i innych zabaw doskonale nadają się kucyki Pony, które wciąż cieszą się dużą popularnością. Niezwykle kolorowe koniki mają bardzo długie grzywy. Specjalnie dla nich stworzono zestawy do czesania z grzebykiem, lusterkiem i barwnymi spineczkami. Stworzono mnóstwo wersji Pony, które posiadają najróżniejsze akcesoria. Niektóre zostały wyposażone w budki z lodami, karuzele i parasolki. Mają tak samo dużo akcesoriów jak lalki Barbie, dlatego dziewczynki chętnie je kolekcjonują.

     Zabawa w sklep jest kolejną zabawą, do której dziewczynki się odwołują. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ jest to świetny pretekst do nauki liczenia. Wydawanie towarów i plastikowych pieniędzy bawi i uczy jednocześnie. Zestaw Supermarket umożliwia samodzielne zbudowanie sklepu z klocków. Półki wypełnią rozmaite produkty, które zostały narysowane na klockach. Kasa wydaje nawet charakterystyczny dźwięk, który kojarzy się z odgłosem wydawanym przez czytnik kodów paskowych.