Zabawki, prezent dla sześciolatka (sześcioletniego chłopca). Co wybrać.

Udostępnij na:

     Sześcioletni chłopcy mają znacznie bardziej skoordynowane ruchy niż młodsze dzieci. Z tego powodu świetną zabawką będą przyrządy, które posłużą aktywności ruchowej. Plastikowe freesbee przypomina latający talerz. Może być opatrzone różnymi obrazkami. W sklepach z zabawkami jest dostępne w różnych wersjach. Zabawa na świeżym powietrzu w rzucanie freesbee pozwoli zużytkować nadmiar chłopięcej energii.

     Zabawką od szóstego roku życia jest drewniany badminton. Celowanie w lotkę uczy koordynacji i koncentracji, a poza tym gra w badmintona ćwiczy mięśnie rąk i nie tylko.

     Do zabaw w domu doskonale nadają się puzzle, które mają znacznie bardziej skomplikowaną strukturę niż te dla małych dzieci. Składają się z większej ilości elementów, a obrazki zawierają więcej szczegółów. Puzzle powinny czegoś uczyć. Mogą np. przedstawić krainy geograficzne lub nawet sceny z życia dawnych ludów. Przykładowo puzzle Djeco z serii Odkrycie prezentują Egipt. Dodatkowo na brzegu puzzli są ułożone rysunki, które trzeba odnaleźć w powstałym obrazie. W ten sposób chłopcy poznają świat starożytnego Egiptu. Świetnym pomysłem są puzzle, z których powstaje Polska lub wszystkie kontynenty. Zabawa połączona z nauką sprawia, że dziecko wszystko lepiej zapamiętuje.

     W wieku sześciu lat może zacząć się przygoda z szachami, która może trwać do późnej starości. Najlepiej kupić zestaw, który pakuje się podróżną walizkę. Gra wypełni również czas podróży.

     Sześciolatków warto zachęcać do pierwszych prób czytania. Ciekawa, wciągająca opowieść sprawi, że nie będą mogli doczekać się zakończenia. Jak wiadomo rodzice nie zawsze mają czas na czytanie, więc możemy być pewni, że chłopcy będą próbować składać literki samodzielnie. Taką książką jest „Joachim. Lis detektyw dyplomowany” Ingemar Fjell.

     Drewniane lub plastikowe kręgle wprowadzą element rywalizacji, ale będą również źródłem uciechy.

     Pojazdy nie muszą być wyjątkowo drogie, aby cieszyły. Puszczanie na wodzie drewnianej motorówki z balonikiem może być ciekawym doświadczeniem, ponieważ porusza się dzięki powietrzu zawartemu w baloniku. Oczywiście wszelkie sterowane modele łódek, samochodzików i samolotów stanowią zawsze ogromną atrakcję.

     Chłopców niemal w każdym wieku fascynują przygody. Każdy ma swojego ulubionego bohatera, który z reguły jest wyposażony w jakąś broń. Bezpiecznym rekwizytem dla dzieci będzie komplet składający się z kartonowej tarczy, drewnianego łuku i również drewnianych strzał. Na kolorowej tarczy są wyodrębnione obszary, które są odpowiednio punktowane. Chłopcy rywalizując ze sobą przy okazji poćwiczą liczenie.