Zabawki, prezent dla trzylatki (trzyletniej dziewczynki). Co wybrać?

Udostępnij na:

     Trzyletnia dziewczynka jest przede wszystkim pochłonięta zabawą lalkami. Ich ilość nigdy nie jest za duża. Ważne są liczne akcesoria. Lalki mogą mieć własne mieszkania wyposażone w windę, kuchenki, lodówki i cały sprzęt. Wyposażenie sypialni i salonu powinny być perfekcyjne. Tego typu dodatków jest mnóstwo, a dziewczynki cieszą się z każdego nowego elementu. Tworzą swoim lalkom prawdziwy dom. Lalki nie mają również nigdy wystarczającej ilości ubrań i plastikowych kosmetyków, spinek do włosów i innych kobiecych akcesoriów. Jest to wiek, kiedy zaczyna się zabawa modą. Lalki są tysiąc razy przebierane i muszą mieć stroje na różne okazje. Malutkie serwisy do herbaty lub obiadowe również zawsze są na czasie.

     Dla dziewczynek od trzech lat wzwyż Fisher Price przygotował luksusowy wózek. Lalki można wozić i przodem i tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo jest wyposażony w przewijak i inne akcesoria. Z wózka można też wymontować samo nosidełko z uchwytem. Wózek może być oczywiście mniej luksusowy, ale im więcej możliwości posiada tym ciekawszy staje się dla dziewczynki.

     Ciekawym pomysłem na zabawkę są piankowe puzzle. Rozwijają umiejętność łączenia poszczególnych elementów, ale służą też dziecku jako mata do siedzenia.

     Dla dzieci w wieku trzech lat stworzono też różne gry planszowe. W bajkowym świecie np. Puchatka uczą się pewnych zasad. Zabawa polega np. na ustawianiu magnesików w odpowiednich miejscach. Tego typu gier jest bardzo dużo. Znajdziemy je w każdym dobrze wyposażonym sklepie zabawkowym, a nawet w hipermarkecie.

     Odpowiednimi zabawkami wciąż pozostają pluszaki.

     Ciastolina daje dużo możliwości. W zestawach są przyrządy, które tworzą z niej różne wzory. Samo przepuszczanie ciastoliny przez te urządzenia sprawia frajdę, a efekt końcowy zachwyca. Ciastolina w przeciwieństwie do plasteliny nie jest też tak brudząca, więc nie sprawi rodzicom kłopotu, jeśli znajdzie się na tapicerce.

     Zabawa stempelkami, które pozostawiają różne wzory to kolejna zajmująca rozrywka. Małej damie możemy też sprezentować toaletkę księżniczki. Zamiast przeprowadzać eksperymenty na lalkach sama będzie się stroić.