Ubezpieczenie mieszkania. Jakie wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

     Bezpieczeństwo domu jest niezwykle ważne, to miejsce w którym odpoczywamy, gdzie spędzamy czas z rodziną, to nasz azyl . Chroniąc to miejsce warto zastanowić się nad ubezpieczeniem mieszkania, by chronić je od różnych sytuacji losowych. Przed wyborem ubezpieczenia warto rozważyć propozycje różnych towarzystw, tak aby wybrać niedrogie, ale jednak spełniające wszystkie nasze oczekiwania. Ubezpieczenie mieszkania, nie musi straszyć sumą na nie wydaną. Warto zastanowić się czy nad różnymi formami uzyskania informacji o ofertach ubezpieczenia. Najlepiej skorzystać z firmy, które istnieje już na rynku ubezpieczeń długo i może pochwalić się bogatym doświadczeniem.

     Nie warto ryzykować i ubezpieczać się w firmie mało znanej, ponieważ można nie otrzymać pieniędzy w momencie kradzieży lub szkody. Gdy już wybierzemy renomowaną firmę, warto porównać jej ofertę z innymi równie prężnie działającymi na rynku. W tym celu najlepiej umówić się z doradcą w domu lub siedzibie firmy, przedstawiciel ubezpieczyciela podpowie, jakie ubezpieczenie wybrać. Nowoczesną formą znalezienie dobrej oferty ubezpieczyciela jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej.

Różnica między ubezpieczeniem mienia i odpowiedzialności cywilnej.

     Na ubezpieczenie mieszkania będzie trzeba wydać rocznie około kilkuset złotych. Czy to znacząca kwota ? Biorąc pod uwagę spokojne przespane noce oraz fakt uzyskania pieniędzy w przypadku kradzieży, to niska cena. Ubezpieczenia majątkowe można podzielić na dwa rodzaje, pierwszy to ubezpieczenie mienia drugi ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie mienia polega na ubezpieczeniu wszystkich zadeklarowanych wartościowych przedmiotów w mieszkaniu, ale też jego struktury czyli murów, okien drzwi itd. Ubezpieczenie mienia zabezpiecza sytuacje, gdy jesteśmy ofiarami kradzieży mieszkania, w którym zostają ukradzione np. telewizor czy laptop, lub sąsiedzi zaleją nam mieszkanie. Drugi rodzaj ubezpieczenia dotyczy sytuacji, gdy to my wyrządzimy szkodę sąsiadowi i to my jesteśmy sprawca np. zalania mieszkania sąsiadów. Wtedy skorzystamy z ubezpieczenia OC.

Jak wybierać ubezpieczenie ?

     Wybierając ubezpieczenie nie możemy kierować się wysokością składki, chociaż jest też ważna, co jest więc ważniejsze? Niewątpliwie większą wagę należy przyłożyć do oferty ubezpieczenia. Trzeba zastanowić, na jakie sytuacje losowe możemy narazić nasze mieszkania. Niektóre ubezpieczenia ubezpieczają tylko przez kradzieżą czy włamanie, pozostałe uwzględniają zalanie, a nawet szkody związane z huraganem. Nie każda pozycja w ofercie będzie nam potrzebna i odwrotnie, lepiej zapłacić kilkanaście złotych więcej, a ująć dodatkowe ewentualne szkody.

     Zanim jednak wybierzemy ubezpieczenie warto zastanowić się jaki jej zakres będzie odpowiadał naszemu mieszkaniu. Jeżeli jest ono usytuowane na najwyższym piętrze nie ma sensu ubezpieczać je od skutków zalania. Wysokość składki ubezpieczenia pozostaje w zależności z sumą na jaką ją ubezpieczymy, wyższa składka gwarantuje wyższą kwotę ubezpieczenia. Przed złożeniem podpisu na polisie trzeba dokładnie zapoznać się z treścią dokumentu, biorąc pod uwagę zakres ubezpieczenia, warunki oraz cenę. W dokumencie są zawarte bardzo istotne informacje na temat z zakresu praw i obowiązków wynikające z faktu podpisania umowy. Prostym sposobem wybrania najlepszej oferty na polskim rynku ubezpieczeń jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej oraz porównanie ofert ubezpieczyciela.