Ubezpieczenie od rozwodu. Co to jest? Jak je wykupić?

     Ubezpieczenie od rozwodu wymyślono oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Nic w tym dziwnego, bowiem rozwodów właśnie tam jest najwięcej a koszty rozwodu są wysokie i nic ich nie rekompensuje. Na pomysł stworzenia polisy od rozwodu wpadł John Logan, który sam miał okazję bliżej poznać tę kwestię.

     Polisę od rozwodu nabywa się na zasadzie kupna jednostki. W 2010 roku cena jednej jednostki wynosiła 15,99 dolarów. Jeśli dojdzie do rozwodu to osoba, która wykupiła taką polisę dostanie za każdą jednostkę 1250 dolarów w ramach odszkodowania. Daje to możliwość samodzielnego wyboru na jaką kwotę wybrać odszkodowanie, gdyż zależy ono właśnie od ilości wykupionych jednostek. Taka polisa jest jednak łatwym sposobem na wyłudzenia i zawieranie małżeństw z myślą o szybkim rozwodzie. Dlatego też przez pierwsze 4 lata małżeństwa ubezpieczenie nie wypłaca odszkodowania w przypadku rozwodu. Głównymi odbiorcami oferty ubezpieczeń od rozwodów mają więc być młode małżeństwa, zakochane w sobie i nie myślące o rozwodzeniu się.

     Ubezpieczyciel daje jednak możliwość skrócenia okresu nie wypłacania odszkodowania z 4 lat do 3 lat. Trzeba się jednak zgodzić na wyższą składkę.

     Ubezpieczenia od rozwodów to polisy długoterminowe dlatego też im okres składkowy jest dłuższy, tym odszkodowanie wyższe.

     Mało która para biorąc ślub myśli o możliwości rozwodu dlatego ubezpieczenia te nie należą do popularnych. W Polsce jeszcze w ogóle nie są dostępne. Poza tym istnieją inne metody zabezpieczenia się przed nieprzewidzianymi kosztami. Można oszczędzać na własną rękę albo inwestować w coś co przyniesie zysk, który będzie można przeznaczyć na cokolwiek. Jeśli bowiem do rozwodu nie dojdzie to odkładane pieniądze po prostu przepadną. Lepiej więc odkładać we własnym zakresie, a w najlepszym wypadku pieniądze wykorzystać na coś innego na przykład na wymarzoną podróż we dwoje.