Kinect Xbox. Co to jest? Jak tego używać?

Kinect xbox to technologia dla każdego, to technologia XXI wieku. To konsola, która zainteresuje każdego człowieka, każdego gracza. Polega na tym, że wprawiamy w ruch całe swoje ciało, jeśli chcemy kopnąć – kopiemy, jeśli chcemy skoczyć – skaczemy, jeśli chcemy strzelić do bramki – strzelamy. W technologii Kinect wprawiamy w ruch całe swoje ciało. Musimy jedynie ruszyć się z kanapy. Technologia Kinect Xbox jest bardzo prosta w obsłudze, gwarantuje rozrywkę dla całej naszej rodziny. Postawi na nogi cała, naszą rodzinę. Widzisz piłkę? Kopnij ją, chcesz skręcić w prawo? Skręć w prawo rękoma, tak jakbyś trzymał w rękach kierownicę.

     Technologia Kinect sprawia, ze granie w gry staje się bardzo realistyczne i bez użycia kontrolera. A co za tym idzie, Kinect działa bardzo realistycznie , płynnie i naturalnie, że zapomina się o technologii. Liczy się tutaj jedynie człowiek. Granie bez kontrolera oznacza przede wszystkim sterowanie całym naszym ciałem. Możemy kopać, strzelać bramki, kierować pojazdem, musimy jedynie ruszyć się z kanapy. Rozpoczęcie działania zabawy z technologia Kinect jest niezwykle proste.

     Technologia Kinect Xbox pozwala na zamianę ciała gracza w kontroler, To bardzo prosta technologia postawi na nogi każdego użytkownika konsoli, wzbudzi w nim radość i uśmiech na jego twarzy. Kinect działa bardzo naturalnie i intuicyjnie, w związku z czym zapomina się o kontrolerze a gra jest bardzo naturalna i ciekawa. Liczy się tutaj tylko i wyłącznie człowiek.

     Technologia Kinect działa za pomocą każdej konsoli Xbox. Technologia Kinect doskonale wykorzystuje czujnik ruchu, który śledzi ruchy całego ciała człowieka. W momencie, kiedy gracz rozpocznie grę, technologia Kinect wykorzystuje szczegółowe dane i tworzy cyfrową wersję ciała gracza. Podsumowując, w momencie gdy gracz się porusza, czujnik wykrywa ten ruch i umieszcza gracza w grze. Dzięki temu, że Kinect zbiera wszelkie dane fizyczne gracza i zapisuje ich w profilu użytkownika. Kincet pamięta kim jest i jeśli gracz pragnie zagrać ponownie technologia Kinect go od razu rozpozna.. Ułatwia to z pewnością dołączenie do gry, w momencie kiedy tylko gracz ma na to czas i ochotę.

     Czujnik konsoli należy umieścić od około 60cm do 160cm nad poziomem podłogi w środkowym punkcie telewizora, im wyżej umieścimy czujnik, tym lepiej. Pomiędzy graczem a czujnikiem powinna być pusta przestrzeń, w przypadku, gdy użytkownik gra samodzielnie zaleca się ustawienie się w odległości około dwóch metrów od czujnika. W wypadku gdy graczy jest dwóch lub więcej najlepiej ustawić się co najmniej 2 i pól metra od czujnika.

     Zasady gry są bardzo proste, gdy chcemy strzelić bramkę, po prostu kopiemy a czujnik z pewnością wychwyci nasz ruch. W przypadku gdy chcemy skręcić samochodem w lewo, po prostu skręcamy rękoma, tak jakbyśmy trzymali w rękach kierownicę. Wyżej wymieniona technologia pozwala i umożliwia spędzania wolnego czasu z całą naszą rodziną. Możemy się doskonale razem bawić i śmiać z swoich nienaturalnych ruchów. Dla wielu osób konsola to spełnienie marzeń, jednak dla wielu , ze względu na swoja wysoką cenę pozostaje jedynie niedoścignionym marzeniem.