Sztuczki magiczne, czary, iluzje. Rodzaje. Jak zrobić ciekawe sztuczki magiczne?

Udostępnij na:

     Od dawien dawna, mamy do czynienia z magią. Oglądamy w telewizji iluzjonistów, wybieramy się na przedstawienia, gdzie wielu magików ukazuje różnego rodzaju sztuczki, poszukujemy też przeróżnych informacji, jak takie sposoby magiczne działają.

Można robić naprawdę bardzo wiele rzeczy. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to odwrócenie uwagi widza lub zastosowanie pewnych trików.

Rodzaje sztuczek

     Najbardziej chyba znane są sztuczki polegające na znikaniu przedmiotu. Najczęściej wykorzystuje się w tym triku chusteczkę, mały przedmiot, na przykład kostkę i gumkę. Jedną rękę się ukrywa, a na środkowym i wskazującym palcu napina się gumkę. Drugą ręką wyciąga się chusteczkę, którą rozkłada się na ręce z gumką. Na środku takiej chusteczki, można położyć kostkę i wykonując bardzo szybki ruch, trzeba palcami od spodu napiąć gumkę na kostkę przez materiał. Gdy chwyci się za róg chusteczki i strzepie się ją, wówczas kostka, która znajduje się w chusteczce, przytrzymywana jest przez gumkę. Dla widza jest tylko widoczny jeden ważny fakt, kostka zniknęła.

Niby proste rozwiązanie, a tak naprawdę wzbudza duże zainteresowanie. Ludzie oglądający coś takiego, nie mają pojęcia, co to się stało, z tą małą kostką.

Jakie można zastosować inne, magiczne sposoby?

     Na pewno na uznanie zasługuje zgadywanie daty urodzenia. Trik polega na wykonaniu pewnego działania, którego wynikiem jest odpowiedź na pytanie, kiedy dana osoba się urodziła.

Jak to wykonać?

Trzeba poprosić zainteresowaną osobę, by pomyślała nad liczbą, która określa miesiąc jego urodzenia. Ten miesiąc pomnożyła przez dwa i dodała pięć. Sumę pomnożyć trzeba jeszcze przez pięćdziesiąt i do wyniku dodać wiek, który jest liczony w latach. Ta osoba musi podać ostatnią liczbę jaka jej wyszła. Osoba zgadująca datę, musi od niej odjąć dwieście pięćdziesiąt. Dwie ostanie cyfry oznaczają wiek, a dwie pierwsze miesiąc. Gdy liczba jest trzycyfrowa, miesiącem jest pierwsza liczba.

     Innym sposobem jest genialny matematyk. Sztuczka przebiega w następujący sposób:

Należy kazać napisać osobie na kartce dowolną liczbę pięciocyfrową.

Pod nią, innej osobie kazać wykonać to samo. I tak innym jeszcze dwóm osobom.

Piątą liczbę, zapisuje osoba, której magik ma podać cyfrę z pamięci.

Ona ma zsumować cały wynik, a osoba czarująca może podać go od razu. Myślisz jak to zrobić? To nic trudnego. Na trzecim i piątym miejscu, trzeba wpisać taką liczbę, która będąc zsumowana ze stojącą wyżej, będzie dawała w kolumnie dziewięć. Sumę łatwo jest zgadnąć, gdyż będzie to pierwsza liczba od której odjęto dwa i na początku to dwa dopisano.

     Bardzo prostą sztuczkę można wykonać także z jajkiem. Wystarczy mieć przygotowane jajko surowe i jajko gotowane. Należy wziąć jajko surowe i kazać osobie postawić je na stole. Jajko nie jest w stanie stanąć. Następnie trzeba włożyć do kapelusza jajko, udawać, że się czaruje i wyciągnąć niepostrzeżenie jajko gotowane, które łatwo na stole stanie. Prosta, ale ciekawa sztuczna, która robi wrażenie.

     Można również pokazać ciekawą sztuczkę z kolorami. Trzeba mieć trzy szklanki. Jedną z wodą, drugą z octem, a trzecią z sodą. Potem trzeba przygotować roztwór z gotowanej czerwonej kapusty. Wlewając do szklanek, każda zabarwi się inaczej. Ta z octem będzie czerwona, ze sodą zielona, a z wodą fioletowa. Ciekawa zabawa, szczególnie dla małych dzieci.

     Cóż jeszcze można wymyślić, by zadowolić widza i wzbudzić respekt i zainteresowanie? Fajny i ciekawy pomysł można zrobić z balonami. Trzeba włożyć dwa balony, jeden w drugi. Nadmuchać mocno wewnętrzny balon i lżej zewnętrzny. Na początku trzeba pobawić się z balonem, pokazać go z każdej strony. Następnie, należy nałożyć na niego chusteczkę i delikatnie go zaczarować. Szpilką delikatnie przebić zewnętrzny balon. Widzowie usłyszą wtedy huk, a iluzjonista ściąga chustkę, a widzowie nadal widzą balon.

     Rozwiązań jest bardzo dużo, i można wymyślić naprawdę bardzo różne sztuczki. Trzeba mieć tylko pomysł umieć oczarowywać ludzi swoją osobą, wykazywać się bystrością i szybkości, a wtedy z pewnością, wszystko, można zrobić bez jakiegokolwiek problemu.