Airsoft. Co to jest? Opis, zasady. Jak grać?

     Airsoft jest grą zbliżoną do paintballa, ale posiada jeszcze bardziej realistyczne założenia. Jest to idealna gra dla wszystkich, którzy lubią bawić się w wojnę. Gra polega na celowaniu do przeciwników i próbach trafienia ich specjalnymi kulkami wystrzelanymi również ze specjalnej broni. Gry są prowadzone według określonych scenariuszy. Mogą się opierać na wydarzeniach wojennych lub działaniach policyjnych. Scenariusze mogą dotyczyć wydarzeń prawdziwych lub mogą być całkowitą fikcją. Wszelkie zasady związane z trafieniami, a także z takimi kwestiami jak czas powrotu do gry są ustalane adekwatnie do typu rozgrywki. Cała gra polega na posługiwaniu się wojskowymi taktykami. Jest to gra strategiczna. Wszystkie posunięcia są dostosowane w taki sposób, aby gra była bezpieczna.

Opis, zasady. Jak grać?

     Podczas gry konieczne jest noszenie okularów ochronnych. Czasem są to gogle albo maska. Chociaż kulki nie powinny wywoływać obrażeń na ciele to nawet przypadkowe trafienie w oko mogłoby się skończyć tragicznie. Niemniej jednak, kiedy strzelamy w inne partie ciała również należy stosować się do pewnych zasad. Strzał z dalekiej odległości może pozostawić ślad na bardziej wrażliwym ciele. Może to być niewielki siniak lub wyłącznie uczucie, jakby ugryzł nas komar. Niestety strzał z bliskiej odległości mógłby wywołać znaczne uszkodzenia ciała. Odległość, z której można strzelać ustala się w stosunku do mocy wystrzału danej broni. W zależności od broni minimalny dystans, z którego można strzelać wynosi od 3 do 15 m.

     Podczas rozgrywek airsoft ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Organizator przed rozgrywkami sprawdza teren, a miejsca, które z jakiś powodów mogą być wyjątkowo niebezpieczne zostają oznakowane. Rozgrywki toczą się pomiędzy drużynami. W airsoft może uczestniczyć zaledwie kilka osób lub nawet kilkaset. W zabawie uczestniczą dwie drużyny lub ich większa ilość. W zależności od ustaleń trafiony zawodnik jest eliminowany z gry na kilkanaście minut lub nie może już w ogóle uczestniczyć w dalszej grze. Celem rozgrywek może być eliminacja wszystkich przeciwników, odbicie zakładnika lub zdobycie określonego obiektu.