Deskorolka. Jaką wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

     Deskorolka nie należy do kategorii sprzętów niezwykle drogich. Profesjonalną wersję kupimy w granicach 100 do 250 zł. Znane marki są z reguły droższe. Chociaż zależy to też od kraju, w którym deskorolka została wyprodukowana. Większość desek jest zrobiona z drewna klonowego. Najczęściej buduje się ją z siedmiu warstw. Deski można kupić w różnych rozmiarach. Różnią się długościami, które często są podawane w calach. Dzieje się tak dlatego, że znaczna ich część pochodzi z USA. 1 cal jest równy 2,54 cm. Przy wyborze deski ważne są przede wszystkim indywidualne upodobania. Bierzemy pod uwagę długość, szerokość oraz profil. Generalnie deski mają kształt przypominający rynnę z niewielkim wygięciem na obu końcach. Na rynku znajdziemy sprzęt o wąski i długi, a także krótki i szeroki. Chociażby z tego względu profile będą się różnić między sobą.

     Początkujący powinni sięgać po deski bardziej uniwersalne, o uśrednionych wymiarach. Dobrym rozwiązaniem są deski wąskie, ale stosunkowo krótkie. Dopiero potem mogą zdecydować, czy chcą jakiejś zmiany modelu. Dla wysokich osób zdecydowanie lepsze są deski długie. Przy wyborze marki stajemy często przed dylematem. Na pewno warto kupować deski najbardziej znanych marek, ponieważ są to deski sprawdzone. Nie znaczy to, że produkt polski będzie gorszy. Uwagę przyciągają kolorowe grafiki na deskach, ale nie zapominajmy, że z upływem czasu będą się ścierać. Nie powinny być więc głównym powodem, dla którego wybieramy deskę.

Czym się kierować przy zakupie?

     Należy zwrócić uwagę na wykonanie deski np. na to, czy się nie rozwarstwia. W przypadku znanych marek to się nie zdarza, ale lepiej zwracać uwagę na detale. Kupując deskę musimy pomyśleć o komforcie jazdy, więc należy dokładnie przemyśleć, jaki rozmiar deski wybrać.