Jakiej firmy wybrać buty piłkarskie?

     Piłka nożna to wśród chłopców tych małych i tych całkiem dorosłych, jeden z najpopularniejszych i najchętniej uprawianych sportów. Jest to spowodowane niewielkimi wymaganiami. Wystarczy piłka, kilku kumpli, kawałek trawy i można biegać przez cały dzień. Wystarczy koszulka, krótkie spodenki i para butów. Mogą to być zwykłe trampki, ale jeżeli chcemy jak najlepiej ochronić nasze stopy, zwłaszcza paznokcie oraz bardziej optymalnie wykorzystać nasze strzały, warto zainwestować w lepsze obuwie. Pozostaje teraz kwestia jakie i jakiej firmy wybrać buty do piłki nożnej?

     Jaki w ogóle mamy wybór i na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim powinniśmy zdecydować o tym, czy będziemy kupować korki czy rodzaj butów halowych. Jest to istotny wybór.

W korkach najlepiej będzie nam się grało na murawie trawiastej czy też ziemnej, ale nie będziemy mogli grać w nich na tartanie, asfalcie czy na sztucznej murawie, jaką możemy znaleźć na przyszkolnych „Orlikach”.

W przypadku tak zwanego obuwia halowego, wygodnie zagramy na twardych boiskach, jak wspomniany tartan czy asfalt, ale na murawie ziemnej bądź trawiastej będzie nam trudniej utrzymać przyczepność.

     Warto jeszcze pamiętać o tym, ze w przypadku korków mamy do wyboru dwa rodzaje – lanki oraz wkręty. Pierwsze z nich, lanki, korki są integralną częścią podeszwy. Natomiast wkręty, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na indywidualne wczepienie korków w podeszwę.

     Załóżmy, że już zdecydowaliśmy się na zakup konkretnego typu butów do gry w piłkę nożną. Co mamy do wyboru, jeżeli chodzi o producentów? Na czele, wiadomo, giganci przemysłu sportowego – Adidas, Nike, Puma czy Kappa. Są to firmy, które projektują i tworzą sprzęt dla zawodowców, ale i dla amatorów, którzy cenią sobie wysoką jakość i świetne parametry.

     Szukając uniwersalnych butów, które sprawdzą się na każdej nawierzchni, możemy znaleźć model Adidasa – adiQuestra TRX TF. Są to buty w przystępnej cenie, wykonane z dobrej jakości materiałów, optymalnie chroniące stopę przed zbytnim obiciem. Można je znaleźć w sklepie futbolplanet.pl

Niemal analogicznym modelem jest Nike 5 T-3 CT, choć już nieco droższe, ale wykonane w przedniej części ze skóry, a nie z tworzywa sztucznego.

     Szukając korków, warto zwrócić uwagę na model Puma Veneno FG, które są oznaczone jako bestseller. Zapewniają one bardzo dobre trzymanie stopy, a także wysoką przyczepność nawet przy szybkich zwrotach, których pełno w czasie meczu. Jeżeli chcemy kupić skórzane, dobre buty do gry w piłkę nożną, Adidas w swojej ofercie za około 300 złotych ma model Copa Mundial FG. Jest to połączenie klasycznego wyglądu z bardzo dobrą jakością wykonania.

     Oczywiście, na rynku istnieją także inne firmy, które mają swoich wielkich zwolenników, zwłaszcza wśród początkujących bądź średnio-zaawansowanych zawodników. Przykładem może być firma Kipsta, którą spotkamy w sieci sklepów sportowych Decathlon. Są to buty wysokiej jakości, w zasadzie niewiele różniącej się od markowych produktów, ale za to w bardzo przystępnej cenie. Najlepiej wybrać się do kilku sklepów sportowych i przymierzyć te, które najbardziej wpadną nam w oko i będą pasowały nie tylko na naszą stopę, ale i do naszego portfela.