Rower czy rolki.? Co lepsze? Na czym ćwiczyć?

     Ruch to zdrowie, o ile sport uprawiany jest rekreacyjnie. W przypadku sportów wyczynowych zawodnicy są narażeni na znacznie większe obciążenia, co wpływa negatywnie na organizm. W sporcie chodzi przede wszystkim o to, aby sprawiał przyjemność. Dlatego każdemu może pasować inna forma ruchu. Bieganie, rower i rolki to obecnie najpopularniejsze formy rekreacji. Trudno jednoznacznie określić, co jest lepsze rower, czy rolki, ponieważ ciało podczas jazdy na obu urządzeniach pracuje inaczej. Najlepszym rozwiązaniem jest naprzemienne korzystanie z obu, ponieważ zapobiega to nudzie i zmusza mięśnie do innej pracy.

     Jazda na rowerze przynosi korzyści całemu układowi mięśniowemu, ale szczególnie nogom. Rower zdecydowanie poleca się wszystkim osobom, w szczególności kobietom, które chcą wysmuklić łydki i ładnie ukształtować uda. Układ kostny jest odciążony, co pozwala na długie wycieczki w teren bez uszczerbku dla stawów. Oczywiście zwiększanie dystansów musi odbywać się stopniowo wraz z poprawą wydolności organizmu. Przy okazji usprawnia się krążenie krwi i zostaje wzmocnione serce. Jazda na rowerze pomaga w utracie zbędnych kilogramów. Przyjemna forma rekreacji sprawia, że nie męczymy się kolejnymi ćwiczeniami, lecz sprawia nam radość, a wtedy znacznie łatwiej pozbyć się nadmiaru tłuszczyku. Podczas jazdy pracują ponadto mięśnie brzucha. Dzięki rowerowi wzmaga się ogólna sprawność.

     Jazda na rolkach jest bardzo lubiana przez wiele osób. Daje duże pole do popisu. Osoby zaawansowane w jeździe potrafią się ścigać na rolkach lub wykonywać różne ewolucje. Nawet osoby, których stopień zaawansowania jest średni mogą próbować takich ewolucji, jak jazda tyłem, czy przekładanka. Sport ten daje po prostu dużą swobodę ruchów. Podczas jazdy spala się sporo kalorii i podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze widocznie zwiększa się wydolność organizmu. Mięśnie stają się mocniejsze i fajnie wyrzeźbione. Przy okazji uczymy się koordynacji ruchowej, z którą spora grupa osób ma problemy. Jazd na rolkach może uchronić nas przed chorobami serca.