Golarka elektryczna (męska). Jaką wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Udostępnij na:

     Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór golarek elektrycznych. Dokonując wyboru urządzenia, trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów. Na pewno należy wziąć pod uwagę cenę, nie zawsze droższa maszynka jest lepsza od tańszej, która też może być wyposażona w szereg cennych funkcji.

     Bardzo ważną cechą golarek jest liczba głowic, w golarkach nowocześniejszych i najlepszych umieszczone są dwie lub trzy głowice. Umożliwiają one idealne golenie, nawet w miejscach mało dostępnych. Okrągłe głowice skutecznie usuwają niechciany zarost. Trzy głowice to doskonały sposób na zarost rosnący w kilku kierunkach, trudno go dokładnie usunąć przy użyciu golarki z jedną głowicą. Taki typ golarki usuwa włosy, ale też podrażnia skórę. Panowie, którzy nie mają bujnego zarostu, ale są właścicielami wrażliwej skóry powinni wybrać golarkę o jednej głowicy.

     Golarki są zaopatrzone w kilka systemów golących, które mają sprawić, że golenie stanie się przyjemne, proste, a przede wszystkim efektywne. Warto zaopatrzyć się w golarce w funkcję podwyższania włosa, który gwarantuje, że golarka skutecznie usunie każdy włos. Wartościowa jest golarka, która posiada głowicę zaopatrzoną w co najmniej trzy pierścienie golące, które przyspieszają golenie. Dzięki tej funkcji bardzo szybko można uzyskać pożądany efekt. Panowie, którzy mają bujny zarost powinni zaopatrzyć się w golarkę z funkcją kilku głowic, które mogą obracać się kilku kierunkach. Dzięki temu można usunąć włosy nawet w najtrudniejszych miejscach.

     Golarki mogą być zasilane dzięki pracy akumulatorów, umożliwiają golenie się w miejscu, gdzie nie można zasilać urządzenia prądem. Jest to znaczne ułatwienie w sytuacji, gdy podczas wyjazdu nie ma możliwości podłączenia golarki do gniazdka. Tańsze są golarki , które nie mają takiej opcji i możliwe jest korzystanie z nich tylko z bezpośrednim zasilaniem prądu.

     Warto też zwrócić uwagę na pracę urządzenia, a konkretnie jak głośno działa golarka, najlepsze są te które pracują cicho.

     Droższe modele posiadają ciekawą funkcję czyli wyświetlacz stopnia naładowania baterii. Dzięki temu systemowi, użytkownik będzie na bieżąco informowany o stopniu zużycia baterii. Mniej zaawansowane modele informują o tym posiadacza golarki migocącą diodą, w intensywnych kolorze, najczęściej czerwonym.

     Panowie często łączą przyjemność kąpieli z obowiązkiem golenia zarostu. Wówczas przydaje się golarka z funkcją golenia na mokro, można zatem, biorąc prysznic, od razu ogolić się. To na pewno skraca się czas porannej toalety. A zadbany mężczyzna nie powinien pokazywać się nieogolony.

     Aby ułatwić kupno golarki, producenci podpowiadają, określając model golarki, który stosuje się do zarostu miękkiego czy zarostu twardego.