Telefon Stacjonarny przewodowy. Jaki wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

     Przy zakupie warto kierować się przede wszystkim jakością produktu. O jakości telefonu stacjonarnego przewodowego decydują funkcje dodatkowe, a także obudowa. Przed zakupem warto sprawdzić, czy obudowa jest wykonana z dobrej jakości tworzywa i czy jest solidnie wykończona. To da nam gwarancję długoletniego użytkowania aparatu telefonicznego. Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru stacjonarnego telefonu przewodowego to czas rozmowy i czas czuwania. Maksymalny czas ciągłej rozmowy wynosi od 5 do 30 godzin, natomiast czas czuwania, czyli działanie bez rozmów – 200 godzin w najlepszych modelach.

     Najważniejszą funkcją dodatkową jest wyświetlacz, ponieważ na nim znajdują się najbardziej istotne informacje dla użytkownika telefonu. Wyświetlacze w telefonach stacjonarnych przewodowych są czarno – białe, dlatego warto wybrać aparat z funkcją podświetlania wyświetlacza, bo wtedy wyświetlane informacje są bardziej czytelne. Komfortową funkcją jest książka telefoniczna o pojemności od kilkudziesięciu do kilkuset numerów, w zależności od telefonu. Nie trzeba zapisywać numerów w notesie. Godne polecenia są modele telefonów stacjonarnych przewodowych z funkcją identyfikacji numeru przychodzącego i trybem głośnomówiącym, a także automatyczną sekretarką. Wszystkie funkcje znacznie zwiększają komfort użytkowania telefonu.

     Równie istotne są funkcje dodatkowe dotyczące samej rozmowy telefonicznej. Są to wyciszenie głosu rozmówcy – MUTE. Funkcja polega na tym, że podczas rozmowy można wyciszyć swój głos, aby zwrócić się do domowników. Jest to praktyczne, jeżeli treść wypowiedzi ma pozostać nieznana dla rozmówcy. Bardzo ważna jest też funkcja wyciszenia dźwięku dzwonka, np. na noc.