Wzmacniacz sygnału GSM. Jaki wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

     Wzmacniacz sygnału GSM niekiedy okazuje się konieczny. Na szczęście wybór jest bardzo prosty. Istnieje kilka najbardziej popularnych typów wzmacniaczy sygnału GSM, więc pod względem wyboru rodzaju tego urządzenia, zakup nie powinien sprawiać problemu. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy wzmacniacz sygnału posiada certyfikat CE. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku zakupu za pośrednictwem sieci internetowej i serwisów aukcyjnych. Producenci wzmacniaczy sygnału to głównie producenci zagraniczni. Najlepiej kierować się jakością produktu, nie ceną, żeby potem nie trzeba było inwestować w nowe, lepiej działające urządzenie.

     Jeżeli sygnał na zewnątrz biura lub piwnicy wynosi dwie – trzy kreski, a wewnątrz nie można nawiązać połączenia, poleca się wzmacniacz GSM na 80 metrów kwadratowych. W przypadku, gdy konieczne jest wyjście z garażu lub blaszanego baraku, aby porozmawiać przez telefon ten rodzaj wzmacniacza GSM także się sprawdzi. Na zewnątrz sygnał powinien być jednak średni (2 kreski), aby urządzenie działało zgodnie z potrzebami użytkownika. W przypadku słabego zasięgu w jednorodzinnym domku jednopoziomowym warto kupić nie tylko wzmacniacz sygnału GSM na 80 metrów kwadratowych, ale także antenę kierunkową, która poprawi pokrycie zasięgu w środku budynku.

     W przypadku domku jednorodzinnego zlokalizowanego w lesie, konieczny jest zakup wzmacniacza sygnału GSM na 300 metrów kwadratowych. Wzmacniacz jest wyposażony w antenę kierunkową, co jest jego zaletą. Ten rodzaj wzmacniacza sygnału sprawdza się także w przypadku metalizowanych szyb w domu.

     W zakładach produkcyjnych, gdzie znajdują się blaszane hale magazynowe i produkcyjne poleca się wzmacniacze GSM na 1200 metrów kwadratowych. Wybór wzmacniacza sygnału GSM zależy zatem od tego, jak duża jest powierzchnia pomieszczenia, w którym nie ma zasięgu.