Wróżenie z kart. Jak wróżyć z kart?

Udostępnij na:

     Wróżenie ze zwykłej talii kart jest niezwykle popularnym sposobem na poznanie przyszłości. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zwykłe karty mogą przepowiedzieć przyszłość. Zagłębiając się nieco bardziej można zauważyć jak wiele powiązań istnieje między kartami a realnym światem. Zwykła talia składa się z 52 kart. Dokładnie tyle samo jest tygodni w roku. Ponadto warto zauważyć, że talia składa się z 12 figur a więc takiej samej ilości jak miesiące w czasie roku. Jeśli rozpoczniemy wróżbę w pierwszym dniu stycznia, każda kolejna wyciągnięta przez nas karta będzie odpowiadała następnym tygodniom w roku.

     Aby móc prawidłowo wróżyć należy poznać znaczenie każdej karty, czyli koloru oraz figury. Kolor czerwony odpowiada za aktywność. Są nimi kiery i karo. Odnoszą się one do świadomych i przemyślanych decyzji. Jeśli mamy do czynienia z kolorem czarnym to jest on kolorem biernym. Karty w tym kolorze, czyli trefle i piki, ukazują nasze podświadomie skrywane uczucia, dążenia i prawdziwe emocje, jakie nami władają.

     Istotne są także powiązania między kartami, ponieważ kiedy w czasie wykonywania wróżby obok siebie lub w blisko siebie stanowią pewny sukces i zwycięstwo.

 • Trzy asy oznaczają, iż ktoś jest za dobry dla drugiej osoby.
 • Dwa asy znaczą, iż ktoś chciałby podjąć współpracę z tobą. Ale jeżeli obok tych dwóch asów nagle pojawi się karta w kolorze czerwonym może być zapowiedzią gorącego flirtu.
 • Jeśli podczas wróżby pojawiają się obok siebie czterej królowie zwiastują oni powodzenie podejmowanych zadaniach.
 • Wróżba, kiedy trzej królowie znajdują się blisko siebie oznacza dobrą poradę lub podarek, jaki otrzymasz od ważnej osoby. Dwaj królowie symbolizują przyjaciół, którzy z całą pewnością przyjdą z pomocą.
 • Kiedy król dowolnego koloru występuje obok króla kier oznacza to przyjaciela, który ma ogromny wpływ na bliskiego tobie mężczyznę.
 • Wróżba, w jakiej cztery damy pojawiają się obok siebie oznaczać mogą towarzyskie zebranie i plotki.
 • Trzy damy to niejednokrotnie bardzo krytyczna, ale wartościowa rada.
 • Dwie damy mogą stanowić pewne zagrożenie i ostrzeżenie.
 • Dama mająca inny kolor, która pojawi się obok damy kier oznaczać może zawziętą rywalkę w miłości.
 • Ostatnia możliwość to cztery walety, które oznaczają sprzeczne namiętności i zbędne nieporozumienia.
 • Trzy walety to poróżnienie z drugą osobą. Oszustwo i zaniedbanie mogą być zwiastowane przez dwa walety obok siebie.

     Aby odkryć swoją przyszłość należy zastosować układ zwany Piramidą. Karta na samym szczycie to twoja sprawa, poniżej znajdujące się dwie – są możliwościami oraz perspektywami. Kolejne trzy karty są przyczynami obecnej sytuacji, a cztery karty będące podstawą to sugerowane rozwiązania. Chcąc poznać, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu wystarczy wylosować siedem kart i ułożyć je w kolejności. Każda karta odpowiada jednemu dniowi.

     Ulubionym sposobem wróżenia jest dla wielu osób sposób Cyganki. Używając 24 kart wcześniej tasowanych, tworzymy 3 rzędy po osiem kart każdy. Odczytujemy od lewej do prawej odkrywając karty po kolei. Pierwszy rządek od góry oznacza przeszłość. To on przedstawia wydarzenia, jakie mogą mieć wpływ na teraźniejszość. Środkowy rząd to sytuacja, w jakiej się znajdujemy, obecna chwila. Prezentuje on atuty, ale także daje przestrogę w razie czyhających niebezpieczeństw. Ostatni rząd na samym dole oznacza przyszłość. Dzięki niemu dowiemy się jak należy postępować, daje on wiele praktycznych porad.

     Istnieje jeszcze jedna wróżba, która pomoże rozwiązać problem. Jej nazwa wzięła się od sposobu rozłożenia kart. Układamy je na wzór krzyża. Na szczycie jest karta symbolizująca nasz problem. Na lewym ramieniu krzyża znajdują się szczęśliwe okoliczności, w centrum jest umieszczona przyszłość i rozwiązanie sprawy, natomiast na prawym ramieniu są umieszczone możliwe przeszkody. Podstawa krzyża to aktualne problemy. Karty odkrywamy w następującej kolejności: pierwsza jest na samej górze, później ta na samym dole stanowiąca podstawę, następnie lewe i prawe ramię. Na końcu odkrywamy kartę będącą centrum krzyża.