Jaki prezent na Dzień Nauczyciela wybrać? Co kupić?

     Zapewne uczniowie zastanawiają się co kupić z okazji Dnia Nauczyciela, choć nie każdemu członkowi rady pedagogicznej chcieliby podarować jakikolwiek upominek. Najczęściej prezent z okazji Dnia Nauczyciela klasa wręcza swojemu wychowawcy. Jeśli uczy on określonego przedmiotu szkolnego, to nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego upominku, ponieważ może on być związany właśnie z tą dziedziną. Niemniej jednak wcale nie musi. Najczęściej wychowawca otrzymuje kosz z kwiatami. Jest to bardzo uniwersalny prezent, które nie jest osobisty i stanowi oznakę szacunku i wdzięczności uczniów. Niemniej jednak zawsze można podarować przedmiot, który będzie przypominał nauczycielowi o uczniach, którymi jako wychowawca się opiekował przez pewien czas swojego życia.

     Jednym z prezentów z okazji Dnia Nauczyciela może być obraz. Należy jednak pamiętać o tym, że powinien on być takim obrazem, który nauczyciel będzie mógł powiesić na ścianie. Należy wystrzegać się zatem portretów. Warto dowiedzieć się, jaki styl w sztuce nauczyciel preferuje, a następnie kupić replikę znanego dzieła malarskiego. Na przykład, jeśli nauczyciel lubi impresjonistyczne malarstwo, można mu podarować replikę obrazu Clauda Moneta. W przypadku, gdy obraz jest zbyt kosztowny i po zbiórce klasowej nie posiada się wystarczającej ilości pieniędzy, można podarować nauczycielowi bardziej skromny prezent, jakim jest wieczne pióro. Z pewnością ucieszy się z takiego upominku.

     Inna propozycja do na przykład książka. Z kupnem książek wbrew pozorom trzeba być ostrożnym, ponieważ jest ryzyko, że nauczyciel posiada już daną pozycję książkową. Poza tym nie wiadomo, czy trafimy w gusta nauczyciela. Podczas zamawiania książki, albo jakiegokolwiek innego prezentu ze sklepu internetowego, należy pamiętać o tym, aby złożyć zamówienie znacznie wcześniej, aby prezent dotarł na czas. Unikalny i standardowy prezent na Dzień Nauczyciela to bukiet kwiatów, w postaci klasycznego bukietu, albo kosza kwiatów, pudełko czekoladek i przedmiot, który będzie nauczycielowi przydatny, czyli wspomniane wieczne pióro. Wybierając pióro warto pamiętać o tym, aby było ono dobrej jakości. Zestaw ten jest odpowiedni zarówno w przypadku wychowawcy, jak i wychowawczyni. Nauczycielce można podarować biżuterię, ale należy pamiętać o tym, że może się ona poczuć niezręcznie otrzymując kosztowny prezent. Zamiast tego można podarować jej porcelanową filiżankę. Z kolei nauczycielowi historii można podarować replikę broni, jednak tylko wówczas, gdy mamy stuprocentową pewność, że zajmuje się on kolekcjonowaniem militariów. Prezenty związane z zainteresowaniami i pasjami nauczycieli również są udane, niemniej jednak tylko wtedy, kiedy między uczniami a wychowawcą istnieje silna więź.

     Do prezentu z okazji Dnia Nauczyciela warto dołączyć kartkę z życzeniami. Wówczas będzie on posiadał znacznie większą wartość sentymentalną. Dobrym pomysłem jest zrobienie przez uczniów dużej kartki z życzeniami. Pod wierszykiem z okazji Dnia Nauczyciela powinni się podpisać wszyscy uczniowie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że powinna zostać wykonana przede wszystkim estetycznie.

     W przypadku, gdy z okazji Dnia Nauczyciela obdarowuje się całą kadrę nauczycielską, należy zdecydować się na kwiaty, najlepiej czerwone róże. Dyrektor Szkoły i Wicedyrektorzy powinni otrzymać bukiety kwiatów, natomiast poszczególni nauczyciele po jednym kwiecie. Żaden z nauczycieli nie poczuje się niedoceniony, a kadra dyrektorska poczuje się doceniona. Warto dołączyć do kwiatów kartki z życzeniami, jednak powinny być one również takie same.