Jaki prezent z okazji podziękowania wybrać? Co kupić?

     Bardzo często zdarza się nam komuś za coś dziękować. W ramach podziękowania można podarować osobie, której jesteśmy wdzięczni za to, co dla nas zrobiła, pewien upominek. W zależności od tego, jak wiele danej osobie zawdzięczamy, należy dobrać odpowiednio kosztowny prezent. Jeśli jesteśmy wdzięczni za drobną usługę, wystarczy skromny upominek. Rodzaj upominku zależy również od tego, czy ma być przeznaczony dla kobiety, czy też dla mężczyzny.

     Podziękowanie może mieć różny charakter. Jeśli dziękujemy za coś bardzo ważnego, co było osobiście dla nas niezwykle ważne, na przykład za uratowanie czegoś cennego przed zniszczeniem i tym podobne, to warto odwdzięczyć się sowicie, tak jak to uważamy za stosowne. Jednym z prezentów z okazji podziękowania jest książka. Jeśli znamy osobę, której dziękujemy i jej preferencje, odnośnie do literatury, to nic nie stoi na przeszkodzie. Z kolei jeśli jest to osoba nam nieznana, to warto pokusić się o inny prezent, będący mniej osobisty, a bardziej praktyczny.

     Jednym z najbardziej uniwersalnych upominków z okazji podziękowania są kwiaty. Nie trzeba jednak wybierać ładnego bukietu kwiatów. Można kupić kwiatka w doniczce. Poleca się podarowanie na przykład storczyka, albo paprotki. Jeśli podziękowanie ma być dla osoby, która jest zapracowana, albo nie zna się na pielęgnacji kwiatów doniczkowych zbyt dobrze, to warto wybrać kaktusa. Kaktus wcale nie musi mieć nieestetycznego wyglądu. Wbrew pozorom są to bardzo piękne rośliny, zwłaszcza gdy zakwitają. Znacznie lepiej jest podarować z okazji podziękowania roślinę doniczkową, niż bukiet kwiatów, które szybko zwiędną.

     Być może osoba, której chcemy za coś podziękować zajmuje się kolekcjonowaniem czegoś. Warto podarować jej nowy okaz do kolekcji. Będzie z pewnością zadowolona z takiego upominku. Rzecz jasna, kiedy dana osoba kolekcjonuje na przykład militaria, trudno będzie o taki prezent bez nadszarpnięcia naszego budżetu. Repliki broni są bowiem kosztowne.

     Nieco mniej kosztownym prezentem z okazji podziękowania jest między innymi przedmiot domowego użytku, który będzie praktyczny. Jeśli ma to być prezent z okazji podziękowania dla mężczyzny, wystarczy że będzie praktyczny. Z kolei w przypadku upominku dla kobiety należy pamiętać o tym, że powinien mieć również walory estetyczne. Nie ulega wątpliwościom, że nie zawsze udaje się nam trafić w gusta osoby, której za coś dziękujemy. Najbezpieczniej jest wybierać przedmioty domowego użytku w stylu minimalistycznym, a zatem o prostej formie, bez zdobień etc.

     Czasem chcemy za coś podziękować bliskiej nam osobie. Mężczyzna swojej partnerce z okazji podziękowania może podarować biżuterię lub damskie perfumy. Może także podarować jej apaszkę od znanego projektanta, o której zawsze marzyła. Jest to oczywiście tylko przykład. Każda kobieta ma określone gusta i marzy o pewnej rzeczy, ale z różnych powodów nie może jej kupić. Aby się odwdzięczyć za coś, partner powinien owo marzenie spełnić, rzecz jasna w miarę możliwości. Kobieta partnerowi może podziękować w podobny sposób, czyli kupując mu przedmiot, który chciałby mieć. W pozostałych przypadkach najlepiej sprawdza się uniwersalny sposób na upominek, czyli łakocie, albo kwiaty.