Świąteczny wystrój wnętrz – wprowadź do domu magię świąt.

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, który przypada tylko raz w roku. Celebrujmy go w gronie rodzinnym najlepiej jak to możliwe. Zadbajmy też o odpowiednią atmosferę.

Wystrój wnętrza ma wpływ na samopoczucie i nastrój. Przygotowując odpowiednie dekoracje wprowadzimy do domu świąteczną atmosferę, która z pewnością udzieli się domownikom. Dekorowanie wnętrza nie jest kosztowne, a raz kupione dekoracje będą mogły być wykorzystane w podczas kolejnych świąt.

Kolor ma znaczenie

Wśród szerokiej palety barw można znaleźć kolory, które kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia i urosły wręcz do rangi symbolu. Należą do nich:
– ciemna zieleń
– czerwień
– fiolet
– błękit
– złoto
– srebro
Srebro i złoto powinny pełnić rolę akcentu na tle pozostałych barw. Zbyt dużo złotego i srebrnego koloru nie wygląda dobrze.

Świąteczne zapachy

Poza zmianami wizualnymi we wnętrzu potrzebny jest także odpowiedni zapach. Można wykorzystać gotową kompozycję zapachową w postaci odświeżacza powietrza. Innym polecanym rozwiązaniem są zapachowe świeczki, z których można przygotować adwentowy stroik. Niektóre świece są ozdobą samą w sobie (np. świeczki w kształcie bombek pokrytych zimowym pejzażem). Wśród zapachów, które kojarzą się ze świętami można wymienić:
– aromat korzennych przypraw (np. cynamonu, imbiru, goździków, gałki muszkatołowej)
– zapach pomarańczy
– zaapach cedru
– aromat jodły, świerku i jałowca

swiateczny_wystroj_wnetrzaChoinka – symbol świąt

Kluczowym elementem świątecznego wystroju jest bożonarodzeniowe drzewko. Masz do wyboru sztuczną lub naturalną choinkę. Wybierając tę drugą opcję zapewnisz zarazem odpowiednią oprawę aromatyczną. Podczas wieszania ozdób staraj się wybierać te, które pasują do wystroju wnętrza pod względem koloru.

Dopełnieniem świątecznego wystroju będą ciche nuty świątecznej muzyki i kolęd. Wystrój nie musi być perfekcyjny. Wystarczy, że będzie czysto, estetycznie i rodzinnie, aby móc cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.