Życzenia noworoczne. Jak napisać życzenia na Nowy Rok?

     Zarówno na święta jak i na Nowy Rok składamy sobie najlepsze życzenia. Czasami jednak zastanawiamy się co napisać albo co powiedzieć w tej wyjątkowej chwili. Życzenia noworoczne przede wszystkim powinny być szczere i serdeczne, bez złośliwości i przedawnionych uraz. Ich treść zależy od naszych relacji z osobom, której życzenia chcemy złożyć. Jeśli jest to ktoś bliski to życzenia mogą być bardziej osobiste. Osobom z którymi nie jesteśmy zżyci ale życzenia wypada złożyć wystarczy napisać/powiedzieć kilka tradycyjnych słów.

     W Internecie możemy znaleźć bardzo dużo życzeń w formie rymowanej. Chociaż są zabawne, to warto je wykorzystać jedynie jako inspirację a bliskiej osobie napisać coś szczerego od serca. Takie wierszyki możemy wykorzystać dla kolegów i znajomych ale lepiej unikać ich w przypadku życzeń do najbliższych. Do dyspozycji mamy wiele uniwersalnych zwrotów, które można wykorzystać podczas składania życzeń. Są to między innymi życzenia zdrowia, szczęścia, powodzenia w pracy, zadowolenia, radości, spełnienia marzeń itp. Oczywiście liczy się także własna kreatywność, która w przypadku składania życzeń w cztery oczy zazwyczaj uwalnia się po lampce szampana.

Przykładowe życzenia noworoczne:

* W Nowym Roku wiele miłości, radości, zadowolenia i spełnienia wszystkich marzeń. Aby ten nadchodzący rok miał szansę stać się najlepszym rokiem w Twoim życiu.

* Niech nadchodzący rok będzie pełen nowych wrażeń i przygód, a szczęście niech stale będzie blisko. Spełnienia wszystkich marzeń, sukcesów zawodowych i mało smutków.

* Z okazji Nowego Roku życzę Ci realizacji wszystkich planów, spełnienia marzeń, radości i zadowolenia, a także wielu szczęśliwych chwil na co dzień.

     Do osobistych życzeń można także dopisać jakiś mądry cytat, który nada życzeniom powagi. Cytaty takie znajdziemy w Internecie, trzeba jednak pamiętać o podaniu autora wybranych słów.

     Pisanie kartek z życzeniami noworocznymi, a także ich osobiste składanie to wielka przyjemność, która daje możliwość pobudzenia wyobraźni. Zamiast banalnych życzeń możemy złożyć takie płynącego prosto z serca, a wówczas na pewno zostaną zapamiętane.