Bogota, stolica Kolumbii. Co zobaczyć? Ciekawe miejsca.

     Bez wątpienia Bogota, będąca stolicą Kolumbii, jest jednym z najbardziej interesujących miast Ameryki Południowej, w której znajduje się wiele atrakcji turystycznych i zabytków. Do głównych zabytków Bogoty należy przede wszystkim zabudowa z okresu kolonialnego. Obiekty architektoniczne z okresu kolonialnego, a także budynki z początków republiki znajdują się w najstarszej części stolicy Kolumbii, czyli w dzielnicy La Candelaria, a także w dzielnicy La Catedral.

     Na uwagę zasługują szczególnie obiekty architektoniczne zaliczane do architektury sakralnej. Będąc w Bogocie warto zobaczyć kościół św. Franciszka, który został wzniesiony w połowie XVI wieku, a także kościół św. Ignacego. Kościół ten podobnie jak kościół św. Augustyna i kościół św. Klary, został wzniesiony w XVII stuleciu. Na wzgórzu Monserrate jest zlokalizowany Iny obiekt należący do budownictwa sakralnego, a mianowicie kaplica. Do najbardziej interesujących budynków reprezentujących budownictwo sakralne należy też katedra La Catedral Primada de Colombia.

     W stolicy Kolumbii znajduje się pałac San Carlos, który jest rezydencją prezydentów państwa. Na uwagę zasługuje też Plac Bolivara, na którym jest zlokalizowana wspomniana już katedra. Plac jest otoczony wieloma budynkami, które mają dużą wartość historyczną. Jednym z nich jest Capitolio Nacional, będący siedzibą kongresu. Został on zbudowany w stylu klasycystycznym. Poza tym na uwagę zasługuje także Pałac Sprawiedliwości. W stolicy Kolumbii znajduje się wiele ośrodków muzealnych. Będąc w Bogocie warto zwiedzić Muzeum Złota. Bardzo interesujące jest także Muzeum Kolonialne, które w przeszłości było siedzibą zakonu jezuitów, powstałą w 1640 roku. Na terenie miasta znajduje się też Muzeum Sztuki Religijnej, a także Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowych. Jeśli chodzi o nowoczesne ośrodki muzealne, to z pewnością jednym z nich jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Turyści zainteresowani poznaniem historii miasta i Kolumbii, powinni wybrać się do Muzeum Archeologicznego i Muzeum Narodowego. Po pobycie w stolicy Kolumbii można potwierdzić, że podróże naprawdę kształcą.

     Ponadto w Bogocie, będącej centrum kulturalnego życia, są zlokalizowane największe teatry, jakie znajdują się w Państwie. Znajduje się tam między innymi Teatro Colón, który jest jednocześnie Siedziną miejskiej Orkiestry Symfonicznej. Warto wybrać się także do Teatro Colsubsidio i do Teatro Popular de Bogotá. Innym znaczącym teatrem w okolicy jest Teatro Libre de Bogotá. W Biblioteca Luis Angel Arango, a także na Uniwersytecie Narodowym bardzo często odbywają się wspaniałe koncerty muzyki poważnej. Będąc w Bogocie warto także wybrać się na pchli targ, który znajduje się przy Mercado de las Pulgas. Pokazy corridy odbywają się natomiast na Plaza de Toros de Santamaria i Rock al Parque. W mieście znajduje się także planetarium i ogród botaniczny. Kluby są zlokalizowane w dzielnicy Zona Rosa.