Pakowanie plecaka. Jak praktycznie spakować plecak?

Udostępnij na:

     Na sukces naszego wakacyjnego wypoczynku, wojaży, czy też wycieczek krajoznawczych, ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich, jest doskonale spakowany plecak.

     Każdy, kto lubi podróżować i ma za sobą wiele wypraw i eskapad, wie, że do pakowania, najlepszym i najporęczniejszym jest plecak. Najlepiej, jeśli posiada on wiele kieszeni zewnętrznych, ale też wszyte do środka, w których z powodzeniem można schować podręczne dokumenty. Jeśli wybieramy się w daleka podróż, warto nasz plecak zaopatrzyć w stalowa siatkę, dzięki której nikt niepowołany nie dostanie się do zawartości. Nie będzie tez miał dostępu, by przeciąć materiał plecaka. Jeśli zamierzamy spakować do plecaka, spore ilości przedmiotów, ubrań, koniecznie zaopatrzmy się w plecak ze stelażem, który zapewni oparcie naszemu kręgosłupowi. Jeśli wybieramy się na biwak, czy pod namioty, fajnie było by, gdyby nasz plecak, poza kieszonkami posiadał schowki i szlufki, do których można doczepić na przykład menażki, czy też inny sprzęt.

Od czego zacząć?

     Zanim zaczniemy pakowanie naszego plecaka, wszystkie rzeczy, które zamierzamy do niego schować, rozłóżmy najpierw na podłodze. Dzięki temu, jeszcze raz, na spokojnie będziemy mogli przeanalizować zawartość naszego bagażu. Być może okaże się tym razem, ze niektóre rzeczy, które wcześniej wydawały się nam niezbędne, teraz są niepotrzebne i z powodzeniem możemy z nich zrezygnować. Kiedy już sprawdzimy zawartość bagażu, zacznijmy nasze pakowanie.

Najpotrzebniejsze na koniec

     Nasze pakowanie zacznijmy od ułożenia rzeczy najbardziej potrzebnych, takie, które w czasie jazdy mogą się nam przydać. Takie ubrania, czy też przedmioty, lepiej spakować na samym końcu. Dzięki temu, w razie potrzeby, bez problemu dostaniemy się do potrzebnych nam przedmiotów. Na sam dół plecaka warto spakować buty, kapcie, a także ręczniki, czy też ewentualną pościel. Potem sukcesywnie pakować następne elementy bagażu, aż do rzeczy najbardziej nam przydatnych. Jeśli zabieramy ze sobą kubki, talerzyki, czy sztućce, warto zawinąć je, na przykład, w ręczniki, czy też część naszej garderoby. W ten sposób unikniemy ich potłuczenia w podróży. Wiadomo, że podczas wyprawy nasze plecaki, a wraz z nimi nasze rzeczy, przechodzą czasem prawdziwą szkołę przetrwania dla bagaży. Jeśli zamieramy przewozić słoiki, postępujmy z nimi podobnie, jak w przypadku kubków, czy też talerzy. Aby wszystkie rzeczy zmieściły się nam bez najmniejszego problemu, najlepiej zwijać je w rulonik. W ten sposób, ściśle układając jeden do drugiego, zmieścimy do naszego plecaka o wiele więcej, niż przy tradycyjnym pakowaniu.

Pomocne kieszonki.

     Pakując się, warto też w osobnych kieszonkach (jeśli są oczywiście na tyle duże), spakować bieliznę osobistą i skarpetki. Nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebna będzie Ci dodatkowa para skarpet. A wtedy warto je mieć pod ręka. W oddzielnej kieszonce, czy też przegródce, warto spakować środki czystości ze szczoteczką do zębów na czele i antyperspirantem. Jeśli nasza podróż ma trwać długo, warto mieć blisko siebie rzeczy potrzebne do odświeżenia.

     A kiedy z tak przygotowanym plecakiem wyruszymy na podbój świata, pozostaje nam jedynie bawić się doskonale i cieszyć się każdym dniem.