Paramaribo, stolica Surinamu. Co zobaczyć? Ciekawe miejsca.

     Paramaribo jest stolicą Surinamu. Miasto jest położone nad rzeką Surinam, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Paramaribo jest bez wątpienia głównym ośrodkiem gospodarczym i handlowym w państwie. Należy zaznaczyć, że są tam zlokalizowane przede wszystkim ośrodki przemysłu spożywczego i drzewnego. Poza tym znajduje się tam również huta aluminium. W Paramaribo znajduje się port handlowy, przez który eksportuje się boksyty i drewno. W mieście jest także port lotniczy.

     Jeśli chodzi o zabytki, to na uwagę zasługuje zabudowa staromiejska, która pochodzi z okresu kolonialnego. Dzięki niej, miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2002 roku. Poza tym w mieście znajduje się również uniwersytet i muzeum. W stolicy Surinamu znajdują się także inne ośrodki kulturowe, między innymi teatry i kina, a także miejsca rozrywki, takie jak na przykład kluby czy dyskoteki. Czas turyści mogą także spędzać w parkach i skwerach.

Paramaribo, stolica SurinamStolica Surinamu jest warta zobaczenia, choćby ze względu na zespół zabytkowy widniejący na liście światowego dziedzictwa UNESCO.