Tegucigalpa, stolica Hondurasu. Co zobaczyć? Ciekawe miejsca.

     Tegucigalpa jest stolicą Hondurasu znajdującą się w południowym regionie państwa, a dokładniej w łańcuchu górskim Kordylierów. Tegucigalpa jest otoczone górami, zatem turyści mogą podziwiać piękne i malownicze krajobrazy.

     Tegucigalpa została założona w drugiej połowie szesnastego stulecia w miejscu indiańskiej wioski. Była początkowo górniczą osadą, a jej rozwój ściśle wiązał się z wydobyciem srebra i złota. Niemal przez cały dziewiętnasty wiek Tegucigalpa była stolicą wspólnie z ośrodkiem miejskim Comayaguya. Ostatecznie w 1880 roku Tegucigalpa stała się jedynym miastem w Hondurasie posiadającym status stolicy.

     Obecnie Tegucigalpa jest centrum politycznym i kulturowym kraju. Znajduje się tam wiele ośrodków kulturowych, które bez wątpienia warto zobaczyć. Poza tym są tam także miejsca rozrywki, skwery i parki, gdzie turyści mogą odpocząć. W Tegucigalpa znajduje się uniwersytet będący najważniejszą uczelnią kraju, założony w połowie dziewiętnastego wieku.

     Spośród zabytków, które znajdują się w stolicy Hondurasu warte zobaczenia są przede wszystkim liczne budowle sakralne. Jedną z nich jest katedra San Muguel, która powstała w drugiej połowie osiemnastego wieku, a także kościół Los Dolores, którego budowę datuje się również na ten okres. Poza tym godnymi uwagi obiektami architektonicznymi są także wszelkie budynki użyteczności publicznej, które zostały zbudowane w dziewiętnastym i dwudziestym wieku. Przykładem jest pałac prezydencki oraz słynna Galeria Narodowa.