Jak poprawić jakość spermy (nasienia)? Jak podnieść swoją płodność.

Udostępnij na:

     Aby mogło dojść do poczęcia dziecka jakość nasienia musi być na odpowiednim poziomie. W dzisiejszych czasach, gdzie stres i używki są dla większość mężczyzn codziennością o dobrom jakość spermy jest zdecydowanie trudniej niż kiedyś. Głównym problemem męskiej płodności jest zbyt mała ilość plemników, co powoduje trudności w zapłodnieniu komórki jajowej. Ilość i jakość plemników można jednak poprawić w naturalny sposób.

Sposoby na poprawę płodności.

     Stres to jeden z głównych wrogów plemników. Chociaż trudno go zupełnie uniknąć to trzeba spróbować go zminimalizować. Lepiej nieco zwolnić tempo pracy i zacząć zwracać uwagę na większą ilość wolnego czasu przeznaczonego na spokój i relaks.

     Badania dowiodły, że na jakość spermy w dużym stopniu mają wpływ używki, czyli alkohol, papierosy a także kawa. Mają one również negatywny wpływ na potencję. Warto więc wziąć pod uwagę zupełną rezygnację z używek, lub chociażby ich zminimalizowanie.

     Nadwaga i zła dieta to kolejni wrogowie dobrej jakości nasienia. Nadwaga prowadzi nie tylko do zmniejszenia liczebności plemników ale także do ich małej ruchliwości. Koniecznie trzeba wyeliminować ze swej diety tłuste, wysoko przetworzone dania, które niemalże nie posiadają wartości odżywczych. Cudowną moc poprawy jakości i ilości spermy przypisuje się bananom, awokado, selerowi, ostrygom, migdałom i orzechom. Warto także zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu dzięki piciu dużej ilości wody mineralnej.

     Sport również pozwoli uniknąć problemów z nadwagą, dlatego koniecznie trzeba wprowadzić go w swój harmonogram. Basen, siłownia, bieganie, czy też godzinna gra w piłkę z kolegami mogą przynieść zadowalające efekty. Jednak w przypadku zawodowych sportowców nadmiar sportu może mieć wręcz odwrotne skutki. W takim wypadku ilość treningów trzeba ograniczyć albo zmniejszyć intensywność ćwiczeń.

     Zbyt wysoka temperatura miejsc intymnych prowadzi do przegrzewania jąder, co skutkuje zmniejszeniem liczby plemników. Z tego też powodu należy zadbać o swoją garderobę. Lepiej wykluczyć z niej obcisłą bieliznę i spodnie, na rzecz luźnych bawełnianych bokserek i nieco mniej dopasowanych jeansów. Ograniczyć także trzeba wizyty w saunie i gorące kąpiele. Mężczyźni korzystający z laptopa nie powinni trzymać go w pobliżu jąder gdyż to również prowadzi do ich przegrzania. To samo dotyczy się panów posiadających siedzącą pracę. W takim przypadku koniecznie trzeba zadbać o krótkie przerwy aby móc wstać, rozprostować nogi i zmienić na chwilę pozycję. Podczas siedzenia przez kilka godzin w tej samej pozycji dochodzi do ściskania i przegrzewania jąder a to jest jeden z powodów złej jakości nasienia.

     Wprowadzenie do codziennej diety witamin i minerałów również może przynieść zadowalające efekty. Ruchliwość i żywotność plemników poprawia witamina C, dobrze oddziałuje cynk, żeń-szeń, selen. Powyższe witaminy i minerały znajdują się także w produktach naturalnych takich jak owoce, soki, ryby, czerwone mięso, rośliny strączkowe, orzechy brazylijskie. Samą dietą odpowiednio skomponowaną można w dużej mierze poprawić ilość i jakość plemników.

     Najlepszą jednak metodą na poprawę jakości spermy jest duża ilość seksu, szczególnie w dni płodne partnerki. Stwierdzono, że szansę na zwiększenie poczęcia dziecka dają częste zbliżenia z partnerką, mimo iż każdorazowo ilość plemników jest relatywnie niższa.

     Wprowadzając do swojego życia powyższe zmiany w bardzo dużym stopniu zwiększamy szansę na powiększenie rodziny w krótkim czasie. Nie są to zmiany, które powodują duże wyrzeczenia, a jedynie zmuszają do zadbania o swój organizm. Im organizm będzie zdrowszy i pełen sił, tym ruchliwych i dobrych jakościowo plemników będzie więcej.