Mata masująca, wibrująca. Mata do masażu. Jaką wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Udostępnij na:

     Zwracamy coraz większą uwagę na wygodę w naszym życiu. Chcemy czuć się komfortowo w każdej sytuacji i jest to bardzo dobre podejście, ponieważ nadmiar stresu, na jaki jesteśmy narażeni, z pewnością nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Próbujemy się ratować na różne sposoby i albo bierzemy udział w zdrowotnych terapiach, albo szukamy rozwiązań mechanicznych czy medykamentów. Wśród wielu środków, których pozytywny wpływ na nasze zdrowie jest dyskusyjny, istnieją rozwiązania bardzo bezpieczne: jednym z nich są maty masujące – inaczej maty do masażu, dzięki którym w każdej chwili możemy odczuć dobroczynny wpływ ruchu maty na wybranym miejscu naszego ciała.

     Podczas masażu, który może być delikatniejszy bądź bardziej zdecydowany, odpoczywamy i jednocześnie poprawiamy kondycję naszego organizmu, odczuwamy zdrowotny wpływ masażu na każdy element składający się na dobre samopoczucie. Różne rodzaje mat w sprzedaży kuszą opiniami ekspertów i atrakcyjnymi cenami. Czasami ciężko jest zdecydować się na jeden konkretny produkt, ponieważ możemy wybrać a to matę masującą, a to matę wibrującą, a to matę z funkcją shiatsu, a to wersję z podgrzewaniem.

Jaką wybrać?

     Wybór jest duży – najlepiej jest skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego, kto może zagwarantować, że dany produkt sprawdza się w konkretnym zastosowaniu, jest funkcjonalny i bezawaryjny. Generalnie matę wibrującą lub masującą wybieramy wtedy, gdy cierpimy na jakąś uciążliwą dolegliwość, na przykład bóle mięśni, bóle pleców, dyskomfort podczas siedzenia. Ponieważ matę używa się w pozycji siedzącej, dobrze jest zdecydować się na taką, która będzie dla nas wygodna i wpływająca na utrzymanie prawidłowej postawy. Mata wibrująca do masażu powinna nas relaksować, a więc korzystanie z niej musi zostać sprawdzone przed zakupem, czy jest tak rzeczywiście. Większość sklepów umożliwia klientom przetestowanie produktu przed sprzedażą, przez co mamy szanse wcześniej ocenić działanie maty. Kupowanie takiego produktu w ciemno raczej mija się z celem, choć firmy, które nie umożliwiają przetestowania produktu (na przykład sklepy internetowe) zamiast tego dają kilkunastodniową gwarancję „rozruchową”. Jeśli mata nie spełni pokładanych w niej nadziei, można ją oddać (naturalnie jeśli nie wygląda na zużytą lub uszkodzoną z naszej winy).

Czym się kierować przy zakupie?

     Jakość maty zazwyczaj w prosty sposób pokazuje jej cena. Dobrze jest też zdecydować się na urządzenie z kompletnym wyposażeniem: instrukcją, dodatkowymi/zapasowymi częściami, w pudełku… To dość podstawowa porada, ale generalnie gwarantuje choćby to, że producent zadbał o zabezpieczenie towaru, a sprzedający umożliwia zwrot maty w razie wystąpienia jakichkolwiek kłopotów. Testowanie produktu jest kolejnym sposobem na to, by wiedzieć, jak dobrą matę kupujemy. Powinna okazać się wygodna i elegancko wyglądać, można więc uprościć, że przy zakupie maty zwracać uwagę należy również na jej wygląd. Gdy jesteśmy wymagający, zdecydujmy się na matę z wieloma różnymi funkcjami.