Porost włosów. Sposoby na szybki wzrost włosów.

Udostępnij na:

     Czasami ścinamy włosy, a potem okazuje się, że wolimy siebie jednak w długich i z niecierpliwością czekamy aż odrosną. Albo po prostu chcemy, żeby szybciej rosły, bo lubimy eksperymentować w zmianach stylu uczesania. Nie wymyślono jeszcze magicznego środka na porost włosów, ale są sposoby, które sprawią, że ich wzrost zostanie przyspieszony.

     W aptece kupimy naftę oczyszczoną, którą należy wcierać we włosy i skórę głowy zgodnie z zaleceniami z etykiety. Można dostać naftę wzmocnioną jeszcze olejkiem rycynowym lub witaminami. Po jej nałożeniu głowę najlepiej owinąć folią i ręcznikiem. W cieple składniki lepiej wnikają w głąb włosów. Zabieg stosujemy raz lub dwa razy w tygodniu. Miksturę trzymamy na głowie około pół godziny. Potem włosy myjemy dwa razy szamponem. Jeśli mamy więcej czasu i ochotę na zabawę z maskami, do kilku łyżek nafty dodajmy łyżkę soku z cytryny i żółtko. Wszystko zmieszajmy tak, aby powstała jednolita masa. Postępujemy tak samo jak w przypadku nakładania samej nafty. Przede wszystkim dbajmy jednak o obecny stan naszych włosów. Muszą być regularnie myte i dobrze odżywione. Same szampony, a także odżywki lub maski nie pomogą. Warto sięgnąć po preparaty witaminowe wzmacniające włosy. Będą szybciej rosły, a przy okazji staną się mocniejsze.

     Włosy rosną szybciej, gdy cebulki włosów są odpowiednio dotlenione. Wpłyniemy na to poprzez masaż głowy pobudzający mikrokrążenie, a tym samym dotlenienie tkanek. Włosy wzmocnimy i pobudzimy ich wzrost naparem ze skrzypu polnego lub pokrzywy. Pokrzywę mogą stosować tylko osoby o ciemnych włosach, ponieważ jasne mogą zafarbować na zielonkawy kolor. Wystarczy zalać dwie saszetki ziół wrzątkiem. Poczekać aż się zaparzą, przestudzić i odwarem spłukać włosy, po umyciu ich szamponem. Pokrzywę najlepiej lekko zagotować. W tym przypadku używamy suszonych ziół, a nie herbatek. Kolejnym środkiem, który pobudza wzrost włosów jest czarna rzepa. Można własnoręcznie wykonać z niej maskę, ścierając ją na tarce, ale musimy się przygotować na ostry, nieprzyjemny zapach. Przygotowany produkt nakładamy na włosy i podobnie jak w przypadku nafty owijamy folią i ręcznikiem. Po upływie 30 minut myjemy szamponem. Niestety trudno pozbyć się z włosów tego zapachu, dlatego lepszym rozwiązaniem są gotowe produkty oparte na czarnej rzodkwi.

     W aptekach i drogeriach znajdziemy szampony i maski, których jest głównym składnikiem. Najlepiej jednak sięgnąć po lotion Seboradin Niger. Wcieramy go w skórę głowy i włosy. Znakomicie odżywia cebulki i strukturę włosów powodując ich szybszy wzrost.