Dieta odtruwająca. Na czym polega?

0
56
dieta odtruwająca

Toksyny towarzyszą człowiekowi każdego dnia. negatywnie wpływają na organizm i samopoczucie. Zwykle kumulują się stopniowo i w wolnym tempie. Zwykle dają o sobie znać po kilku, albo kilkunastu latach. Część toksyn, które dostają się do organizmu, są usuwane na bieżąco. Są jednak takie substancje, w których usunięciu może pomóc tylko odpowiednia dieta.

Dieta odtruwająca – zasady

     Dietetyczny detoks jest opracowany do walki z toksynami i opiera się głównie na spożywaniu białka zwanego cytochromem. Jest to związek wyłapujący toksyczne substancje i przetwarzający je. Następnie w oczyszczeniu ciała biorą udział inne cząsteczki łączące się z toksyną. Sprawiają, że jest rozpuszczalna w wodzie. Wtedy naturalne systemy oczyszczania są w stanie samodzielnie ją usunąć w postaci łoju, potu, kału lub moczu. Jeżeli w organizmie znajduje się zbyt dużo zmagazynowanej tkanki tłuszczowej, to wątroba nie pracuje dobrze i wydalanie toksyn jest utrudnione. Podobny wpływ ma brak wystarczającej ilości błonnika w jadłospisie. Skutkiem jest nieprawidłowe funkcjonowanie jelit. Bardzo ważne jest także picie wystarczająco dużo ilości wody. Dzięki temu układ moczowy będzie w stanie wypłukać szkodliwe substancje. Symptomy obecności zbyt dużej ilości toksyn w organizmie to bóle głowy, zaburzenia pamięci i koncentracji, osłabienie i przemęczenie, a także trądzik. Zastosowanie diety odtruwającej pozwala na pozbycie się tych objawów

Wady i zalety

     Dieta powoduje, że osoba stosująca ją zyskuje więcej energii i poprawia się jej kondycja psychiczna. Sprawność systemu antytoksycznego jest znacznie lepsza.

Jadłospis

Śniadanie:
Zielona herbata, muesli z dodatkiem jogurtu i owoców.

II śniadanie:
Sok z grejpfruta, pieczywo pełnoziarniste z odtłuszczonym serem.

Obiad:
Brązowy ryż ze szklanką fasoli szparagowej.

Podwieczorek:
Koktajl truskawkowy.

Kolacja:
Sałatka z kuskusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here