Farba do włosów. Jaką wybrać?

0
29
farba do włosów

Każda kobieta lubi się zmieniać i kombinować ze swoim wyglądem. Najłatwiej jest zmienić fryzurę i kolor włosów, co zazwyczaj powoduje znaczną metamorfozę i szybką poprawę kobiecego nastroju. Na co jednak zwrócić uwagę podczas zakupu farby? Na sklepowych półkach jest ich mnóstwo, a nasza wiedza na ten temat zazwyczaj jest ograniczona. Produkowane obecnie farby przeznaczone do domowej koloryzacji są bardzo nowoczesne i proste w użyciu. Znając ich przeznaczenie łatwiej wybrać coś do własnych potrzeb.

Farba do włosów – jaką wybrać?

     Producenci oferują szereg preparatów przeznaczonych do farbowania włosów. Są to między innymi farby do włosów, żele barwiące, pianki koloryzujące, maskary do włosów, szampony koloryzujące, płukanki do włosów siwych, a także naturalne farby na bazie ziół.

Farby do włosów – służą do trwałej koloryzacji, a więc trzeba mieć pewność co do wyboru koloru, gdyż szybko się go nie pozbędziemy (chyba, że zafarbujemy ponownie). Dzięki różnym związkom zawartym w farbie wnika ona w strukturę włosa i świetnie maskuje siwiznę. W skład farb do włosów wchodzą głównie różnego rodzaju związki chemiczne (np. barwnik i utleniacz). Farby pozwalają na długotrwałą i dowolną zmianę koloru włosów.

Żele barwiące – zwane też żelami koloryzującymi wykorzystywane są do krótkotrwałej zmiany koloru włosów. Barwnik nie wnika w głąb włosa ponieważ w składzie żelów barwiących nie ma wody utlenionej i amoniaku. Już po kilku myciach po farbie nie ma ani śladu, jest więc idealna dla osób, które tylko od czasu do czasu chcą zmienić wygląd. Żel może być także wykorzystany w celu „badawczym”, aby sprawdzić czy dobrze będziemy się czuć w danym kolorze.

Szampony koloryzujące – zajmują miejsce pomiędzy piankami, żelami i lakierami koloryzującymi a farbami do włosów zmieniającymi kolor na stałe. Nie pokrywają siwych włosów, a stosuje się je zwłaszcza do pogłębienia koloru włosów. Kolor z czasem wypłukuje się podczas mycia włosów, aż zupełnie zanika. Szampony te nie zawierają amoniaku.

Pianki, lakiery koloryzujące i maskary do włosów – są idealne jeśli chcemy tylko okazjonalnie zaakcentować inny kolor na przykład pasemka. Maskara nie wnika do wnętrza włosa ale pozostaje na zewnątrz dzięki czemu łatwo się zmywa już za pierwszym razem. Na rynku dostępne są zarówno produkty w stonowanych kolorach jak i bardziej ekstrawaganckie. Jest to świetny sposób aby podkreślić fryzurę na wyjście: imprezę, studniówkę itp.

Płukanki i chna

Płukanki do włosów siwych – są przeznaczone dla pań, które nie chcą ukrywać siwych włosów, a wręcz przeciwnie, chcą je akcentować. Mycie włosów specjalnymi płukankami powoduje pogłębienie odcienia i pomaga zlikwidować żółty odcień, który często pojawia się na włosach siwych.

Chna/henna – jest to rodzaj zupełnie naturalnej koloryzacji roślinnej, która zmienia kolor włosów na rudy. Jest bardzo delikatna i zazwyczaj nie powoduje podrażnień. Chna jednak jest niezmywalna, a na nią nie można stosować farb pochodzenia chemicznego, poza tym nie można wykonywać trwałej ondulacji. W przypadku henny nie mamy też pewności jaki odcień uzyska na naszych włosach, tak więc jej stosowanie jest dosyć niepewne.

     Wybierając farbę do włosów musimy się zastanowić na jak długo chcemy zmienić kolor włosów. Jeśli ma to być tylko jednodniowa zmiana to na pewno wybierzemy pianki, lakiery, maskary koloryzujące. W przypadku gdy chcemy aby kolor utrzymał się kilka tygodni to nasz wybór padnie na szampony koloryzujące. Natomiast farby do włosów są idealne, gdy kolor chcemy zmienić na stałe. Poza wyborem rodzaju farby ważny jest też wybór koloru, który jest kluczowy jeśli chcemy go odpowiednio dobrać do typu urody, a tym samym uatrakcyjnić swój wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here