Jak podróżować samolotem z dzieckiem?

0
51
podróże z dzieckiem

Planujesz wyjazd na wakacje ze swoim maluszkiem? Zastawiasz się, jaki środek lokomocji wybrać i jaki będzie odpowiedni dla małego dziecka? Podpowiadamy.

Jak podróżować samolotem z dzieckiem?

     Wyprawa z dzieckiem na pokładzie, wymaga od nas większego przygotowania, a przede wszystkim zaplanowania. O ile w przypadku wyjazdu bezdzietnego możemy zdać się na przypadek i spotan, o tyle w przypadku wyprawy z dziećmi, większość spraw musi być obmyślana od początku do końca. Zdaniem wielu specjalistów, najodpowiedniejszym środkiem transportu jest dla dzieci lot samolotem.

     W taka podróż możemy zabrać już czteromiesięczne dzieciątko. Z pewnością nasz maluch łatwiej zniesie lot trwający na przykład dwie godziny, a nie przejazd autokarem trwający kilkanaście godzin. Dlatego planując wakacyjny wypoczynek, warto zaplanować podróż do celu naszej wyprawy właśnie samolotem.

Odpowiednie przygotowanie dziecka

     Przygotowując się do podróży, pamiętajmy, że bardzo ważną jej częścią jest przygotowanie naszego dziecka do lotu samolotem. Jeśli to jego bpierwszy lot, opowiedzmy mu, jak taka podróż będzie wyglądała. Jeśli nie wiesz, jak ją opisać, jakich słów użyć, warto sięgnąć po książki dla dzieci, w których poprzez historyjki dzieci oswajane są z nowymi sytuacjami, czy też ze swoim lękami.

     Wybierając się na lotnisko, warto pomyśleć o nosidle, czy też o chuście. Znacznie łatwiej będzie się nam poruszać po lotnisku z dzieckiem u boku. Nie dość, że będziemy mieć swobodne ręce, to na pewno w tłumie nie zagubimy naszego dziecka. Nie będziemy też musieli męczyć się ze składaniem wózka. Jeśli to pierwszy lot naszego dziecka, a sami cierpimy na chorobę lokomocyjną, zabierzmy ze sobą Aviomarin (jeśli dziecko ma powyżej dwóch lat) lub tabletki imbiru (dostępne w aptece). Po wylocie, bacznie obserwujmy naszego brzdąca i jego samopoczucie. Jeśli zauważymy niepokojące oznaki, podajmy mu leki.

     W samolocie starajmy się siadać zawsze na wysokości skrzydeł. Tam turbulencje są najmniej odczuwane. Podczas startu, kiedy wzrasta ciśnienie i zatykają się uszy, ważne jest, aby tego uniknąć, by dziecko akurat przykład, czy to herbatkę, czy też mleko. Starsze dzieci mogą, na przykład, żuć gumę. Wybierając się na pokład samolotu pamiętajmy, że na jego pokład można wnieść jedynie 100ml mleka w butelce, o ile jest ona zapakowana w przezroczyste woreczki. Po odprawie, można jeszcze dokupić wodę mineralną, czy też soczki.

     Pakując swój bagaż podręczny, pamiętajmy, że dzieci do lat dwóch, lot samolotem spędzą na kolanach rodzica lub opiekuna. Dlatego jego podręczne rzeczy zapakuj do jednej torby razem z Twoimi. I za wszelką cenę nie pozwalaj dziecku przemieszczać się swobodnie po samolocie podczas lotu. Nagłe turbulencje mogłyby spowodować jego upadek, a co za tym idzie i kontuzję.

     I na koniec pamiętajmy, że nie zależnie od tego, jakim środkiem transportu jedziemy na nasze wakacje, zadbajmy o to, by podróż minęła dzieciom ciekawie. Przygotujmy zawczasu jakieś proste gry, zgadywanki, by zająć czymś dzieci podczas lotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here