Jaki prezent z okazji nowej pracy wybrać? Co kupić?

0
31
nowa praca

Kiedy ktoś zdobywa nową pracę, to zazwyczaj wyprawia przyjęcie, albo organizuje skromne spotkanie dla bliskich znajomych i przyjaciół. Osoby, które zostają na nie zaproszone powinny podarować upominek z okazji otrzymania nowej pracy. Nie jest to obowiązek, aczkolwiek wymagają tego zasady dobrego wychowania. Nie ulega wątpliwościom, że w dzisiejszych czasach nie każdy może sobie pozwolić na zakup kosztownych prezentów. Dlatego też poniżej zostały przedstawione przykładowe upominki dla koleżanki lub kolegi, którzy otrzymali nową pracę.

Prezent z okazji nowej pracy

Dla kobiety, która otrzymała nową pracę, jak również dla mężczyzny, rozpoczyna się jakby nowy rozdział życia. Warto podarować zatem coś nowego, co odmieni jej, albo jego wizerunek. Jednym z elementów wizerunku jest zapach, zatem można się pokusić o zakup ładnych perfum. Zanim zdecydujemy się na perfumy, należy najpierw zastanowić się, jakich perfum używa koleżanka lub kolega, której chcemy podarować prezent. Jeśli już mamy zdefiniowane nuty zapachowe perfum używanych przez osobę, dla której ma być przeznaczony upominek, można znaleźć odpowiednie perfumy w perfumeriach, również w internetowych, gdzie zazwyczaj oferowana gama produktów jest o wiele większa. Nie ulega wątpliwościom, że trudno nam rozpoznać nuty zapachowe perfum, dlatego warto zapytać dyskretnie kolegę lub koleżankę o nazwę perfum, a następnie sprawdzić w sieci internetowej, jakie nuty zapachowe są charakterystyczne dla danego produktu. Wybierając perfumy należy pamiętać o tym, że nazwa perfumy oznaczająca wszystkie produkty w stanie płynnym, które po zastosowaniu wydzielają woń, tak naprawdę powinna być stosowana wyłącznie odnośnie do oryginalnych perfum. Tak też jest w ofertach perfumerii. Nieco gorszej jakości, ale za to w bardziej dogodnej cenie są wody perfumowane. W drogeriach można natomiast kupić wody toaletowe, które nie pozostawiają na długo przyjemnego zapachu i są o wiele gorsze jakościowo. Są jednak najtańsze. W przypadku męskich produktów tego typu na najniższej półce stoją wody kolońskie, których raczej nie należy podarować.

Praktyczne prezenty

     Jeśli osoba, która otrzymała nową pracę będzie pracowała we własnym, osobistym biurze, warto podarować jej coś, co będzie mogła postawić na swoim biurku, albo powiesić na ścianie. Bardzo popularnymi dodatkami do biurowego wystroju wnętrz są tak zwane zabawki fizyczne. Jednym z nich jest wahadło Newtona. Można je znaleźć w sklepach internetowych. Poza tym dobrym prezentem będzie również wieczne pióro, które z pewnością okaże się przydatne podczas wykonywania pracowniczych obowiązków. Nie ulega wątpliwościom, że współcześnie coraz częściej liczy się elektronika. Stała się nieodłączną częścią codzienności. Można zatem podarować osobie, która zdobyła nową pracę przydatne urządzenie elektroniczne, które usprawni wykonywanie pracowniczych obowiązków. Najlepszym przykładem jest tablet. Co prawda jest on związany ze stosunkowo dużymi kosztami, ale zawsze można się umówić z innymi znajomymi i kupić wspólny prezent.

     Prezenty z okazji otrzymania nowej pracy mogą mieć również charakter symboliczny, zabawny, sentymentalny. Można na przykład podarować osobie, która zaczyna pracę na nowym stanowisku, budzik, aby nie spóźniała się do pracy. Powinien mieć taką formę, aby komponował się z wystrojem sypialni, albo może być po prostu związany na przykład z ulubioną gwiazdą filmową, muzyczną, bądź też mieć zabawną formę. Innym tego typu prezentem jest kubek przeznaczony do porannej kawy w pracy. Można również podarować zegarek, aby nowy pracownik był punktualny i nie spóźniał się na umówione spotkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here