Prostownica do włosów. Jaką wybrać?

0
48
prostownica do włosów

Wybierając prostownicę główną cechą jest moc urządzenia, która może się wahać od 20 W do 200, od tej wartości czas nagrzania się prostownicy. Te nowoczesne o dużej mocy potrafią nagrzać się nawet w ciągu 30- 40 sekund i już uzyskać wystarczającą temperaturę do prostowania włosów. Prostownica, która ma tylko moc około 30 W potrafi się nagrzewać w ciągu nawet kilkunastu minut. Ma to olbrzymie znaczenie, podczas sytuacji, gdy spieszymy się do szkoły czy pracy i bardzo ważny staje się czas potrzebny do przygotowania się do wyjścia.

Jak troszczyć się o włosy?

     Każda prostownica, która styka się z włosem musi być zaopatrzone a mechanizmy, które będą chroniły strukturę włosa. Dlatego urządzenie zaopatrzone jest powłokę, którą pokryte są płytki stykające się bezpośrednio z włosem. Powłoka płytki może być lustrzana, metalowa lub ceramiczna. Powłoki metalowe mają tendencję do przypalania włosów, dlatego prostownicę z płytka metalową mogą wybierać te osoby, które będą prostować włosy rzadko. Prostownice z płytkami ceramicznymi utrzymują temperaturę równomierną i w praktyce nie przypalają i nie wysuszają tak włosów, jak prostownice z powłokami metalowymi. Powłoki lustrzane charakteryzują się gładką powłoką co sprawia, że chronią przed ciepłem, a także gładka struktura pozwala na uzyskanie efektu gładkich włosów. Warto zapłacić więcej, aby chronić włosy i zapewnić im ładny wygląd. Nowocześniejsze prostownice są zaopatrzone we wskaźniki temperatury, dzięki którym istnieje możliwość dokładnego ustawienia temperatury płytek. W zależności od modelu prostownicy można ustawić temperaturę na wyświetlaczu lub regulować się wartość pokrętłem. Prostownica z regulowaną temperaturą szczególnie przydaje się posiadaczkom cienkich i delikatnych włosów, na które wysoka temperatura ma zgubny wpływ.

Temperatura

     Nie każde włosy zniosą tak wysokie temperatury, tylko włosy mocne mogą być narażone na kontakt z wysoką temperaturą, włosy cienkie należy chronić. Temperatury najwyższe do jakich wskazane jest nagrzanie prostownicy wahają się do 100 -215.Panie o włosach obdarzonych lokami lub poskręcanych powinny wyszukiwać prostownice o wysokiej temperaturze.

Szerokość płytki też jest ważna

     Kupują prostownicę pod uwagę należy brać szerokość płytki, która może wahać się od 2 cm do 4 cm. W zależności, od długości włosów dobieramy wielkość płytki. Włosy krótkie wymagają wąskich płytek, szerokie powinny wybierać panie o długich włosach, z powodu szybszego czasu ich prostowania. Dla wymagających pań, marzących o finezyjnym układaniu włosów producenci prostownic proponują płytki wymienne. Sprawiają, że dzięki odpowiednim wykończeniu płytek można ułożyć włosy karbowane czy falowane. Taka prostownica umożliwia stworzenie nowej fryzury na całych włosach lub tylko wybranym pasmach.

Prostownica dla delikatnych włosów

     Panie delikatnych włosach z tendencją do elektryzowania się powinny wybierać prostownicę z funkcją jonizacji. Ujemne jony, które są emitowane przez urządzenie sprawiają, że włosy stają się łatwiejsze do czesania, nie elektryzują się, a także łatwiej się układają.

     Dla pań o delikatnych włosach producenci przewidzieli prostownice zaopatrzone w dodatkową marmurową płytkę. Jej zadaniem jest chłodzenie włosów oraz zamykanie łusek, występuje ona jako druga płytka i znacznie utrwala fryzurę.

Inne przydatne funkcje

     Wiele modeli prostownic jest zaopatrzonych w funkcję kontroli włącznika zasilania, to znaczy lampkę pokazującą, czy urządzenie jest włączone. Inną funkcją bardzo przydatną i wygodną jest szansa na wyłączenie prostownicy, odpowiednim przyciskiem podczas prostowania włosów bez konieczności jej wyłączenia z kontaktu. Wybór odpowiedniej prostownicy wymaga zastanowienia się, jakie są nasze potrzeby i jaka funkcja, jest najbardziej przydatna.

Prostownica to niezwykle proste do obsługi urządzenie, dzięki któremu panie czy młode dziewczyny mają szansę nadać swoim włosom idealne prostą strukturę, czyli wyprostować je. Dzięki prostownicy nie trzeba umawiać się na wizytę w salonie fryzjerskim, ale w domowych warunkach można nadać włosom wymarzony kształt. Wysoka temperatura dwóch nagrzanych płytek, z których składa się prostownica pozwoli wyprostować włosy, jeżeli umieścimy je między płytkami. W procesie prostowania włosów potrzebny jest nacisk, czyli należy płytki zamknąć z umieszczonym pomiędzy nimi pasmem włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here