nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

lokówka do włosów
Uroda

Bezpiecznie z lokówką? Zobacz jak nie zrobić sobie krzywdy

Lokówka do włosów w ostatnich latach ma negatywną prasę. Wiele osób obawia się jej używać. Główną przyczyną takiego podejścia jest brak dostatecznej wiedzy na temat tego, jak prawidłowo jej używać. Jak korzystać z niej w sposób bezpieczny dla włosów? Jak zrobić loki lokówką aby nie narazić się na niebezpieczeństwo?

jak zrobić loki lokówką

Przygotuj sekcje

Podstawowy błąd popełniany przez osoby używające lokówek to brak sekcjonowania włosów. Najlepiej jest podzielić włosy na przynajmniej cztery sekcje i każdą z nich kolejno poddawać zabiegowi. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko tego, że jakieś pasma zostaną pominięte i nie będą lokami. Takie proste włosy pomiędzy lokami wyglądają bardzo nieestetycznie i psują ogólny efekt.

Lokówka – z nią trzeba krótko

Lokówka wykorzystuje podwyższoną temperaturę. Może ona uszkodzić włosy, a w skrajnym wypadku nawet je spalić. Dlatego właśnie powinno się używać jej w miarę możliwości szybko. Chodzi o to, by rozgrzany pręt lokówki miał jak najkrótszy kontakt z włosami. Jeśli więc używasz lokówki, to skup się wyłącznie na tej czynności. Dzięki temu przypadkowo nie spalisz własnych włosów. Wykonuj kolejne ruchy płynnie. Wybierz rozczesane pasmo włosów. Nawiń je od dołu na pręt lokówki, a następnie jak najszybciej wysuń go z włosów. Przy samej głowie nie potrzebujesz mocnego skrętu, więc kilka sekund wystarczy, by osiągnąć zamierzony efekt.

Z termoochroną najlepiej

Włosy nie lubią podwyższonej temperatury. Dlatego też wielu trychologów odradza korzystanie z suszarek, lokówek lub prostownic. Jeśli więc chcesz skorzystać z takiego urządzenia, to pamiętaj o wcześniejszym zabezpieczeniu włosów. Wystarczy, że spryskasz je odpowiednim preparatem. Specjalne środki chronią włos przed negatywnym działaniem temperatury i minimalizują jego efekty. Odpowiednie do tego kosmetyki możesz kupić właściwie w każdej drogerii.

Z lokówką musi być ostrożnie

Bardzo ważna jest ostrożność. Lokówka jest gorąca, a ty manipulujesz nią przy twarzy i skórze głowy. Uważaj, by przez przypadek nie chwycić jej dłonią za rozgrzaną część lub by nie dotknąć nią skóry podczas stylizacji. Oparzenia na twarzy nie wyglądają dobrze i dość trudno się goją. Nie używaj też lokówki, siedząc na chwiejnym krześle.

jak kręcić włosy lokówką

Lokówka- nie przesadzaj z częstotliwością

Dobrze jest też nie używać lokówki każdego dnia. Powinno się raczej sięgać po nią na wyjątkowe okazje. Dzięki temu nie ma ryzyka, że spalisz włosy. Na co dzień możesz spróbować naturalnych metod na przygotowywanie naturalnie wyglądających fal i loków. Najczęściej nie są one tak trwałe i mocno widoczne, jak loki z lokówki, ale też wyglądają bardzo naturalnie – a co ważniejsze – przy ich stylizowaniu nie niszczą się włosy.