nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

metody depilacji
Lifestyle

Różne metody depilacji – co warto wybrać?

Pozbywanie się zbędnego owłosienia nie jest już kwestią wyboru, przynajmniej w przypadku kobiet, choć również panowie coraz częściej są wręcz poddawani presji, by usuwać włoski z niektórych miejsc. Jest to związane z tym, że depilacja w opinii niektórych osób jest częścią higieny – trudno zaprzeczyć temu twierdzeniu jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wydepilowaną skórę łatwiej jest utrzymać w czystości i świeżości.

Efekt na krótko czy na dłużej?

Na rynku znaleźć można przeróżne metody depilacji, różniące się od siebie przede wszystkim tym, na jak długo pozwalają cieszyć się efektem gładkiej skóry. Niestety nie jest łatwo zapewnić sobie, zwłaszcza we własnym zakresie, gładkiej skóry na długi czas. Na pewno nie da jej golenie albo inne metody, które usuwają włoski tuż nad powierzchnią skóry, czyli pianki, kremy do depilacji i inne metody depilacji chemicznej. Jednocześnie jednak metody te są szybkie do zastosowania, toteż wybiera je wiele osób. Problemem jest jednak nie tylko szybko odrastanie włosów (nawet po kilku godzinach!), ale też skłonność do podrażnień, zapalenia mieszków włosowych, a nawet brzydkich krostek.

Usuwanie włosów z cebulkami

Kiedy chce się osiągnąć efekt gładkiej skóry na dłużej, można zdecydować się na wiele metod, pozwalających na usuwanie włosów z cebulkami. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze dają one efekt idealnie gładkiej skóry na wiele tygodni. Nierzadkim problemem są na przykład odrastające pojedyncze włoski, które zwykle trzeba zgalać, a kontrolowanie ich pojawiania się jest niewątpliwie uciążliwe.

Osoby, które zdecydują się na tego rodzaju, trwalszą depilację, mają w czym wybierać. W grę wchodzi depilator, wosk na ciepło i zimno i pasta cukrowa, przy czym wosk i pastę można wykorzystywać we własnym zakresie, jak i udawać się do kosmetyczki. To drugie generuje oczywiście spore koszty, ale na pewno jest to inwestycja godna uwagi. Kosmetyczka usuwa włoski dużo dokładniej i przeprowadza depilację sprawniej, co niweluje ryzyko pojawienia się krwiaków, a także sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i jest mniej bolesny. Poza tym samodzielnie trudno jest dotrzeć w niektóre miejsca, jak tylne części łydek. W dodatku kosmetyczka kończy zabieg nałożeniem na nogi preparatu nawilżającego, wobec czego wyglądają one fantastycznie i są niewiarygodnie gładkie w dotyku. Samodzielnie trudno jest zapewnić sobie taki sam efekt, a i tak zwykle jest to możliwe dopiero po dłuższym czasie, gdy dojdzie się do wielkiej wprawy.

Wadą takich rozwiązań jest jednak fakt, że na depilację depilatorem czy woskiem można decydować się dopiero wtedy, gdy włoski staną się nieco dłuższe. W praktyce oznacza to, że trzeba jakiś czas mieć niewydepilowane ciało!