nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

codzienna pielęgnacja skóry
Uroda

Czy chcesz wzmocnić efekt codziennej pielęgnacji skóry? Jest na to sposób

Jeśli codzienna pielęgnacja skóry jest dla ciebie mało efektywna i nie widzisz szybkich rezultatów, pora wdrożyć plan specjalny. Odpowiedź na Twoje problemy, to serum, czyli kosmetyk do zadań specjalnych. Poznaj zalety stosowania serum.

Serum czy krem? W duecie dają najlepszy efekt

Stosowanie serum kojarzy się ze specjalną Regeneracja i wzmocnionym efektem działania. I słusznie, bo serum to mocno skoncentrowana formuła, która zazwyczaj zawiera większe stężenia witaminy lub kwasów, a także innych składników przeciwzmarszczkowych. Czy stosować serum zamiast kremu? Tych kosmetyków nie powinno się stosować wymiennie, tylko uzupełniająco. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy serum, a gdy się wchłonie, wklepujemy krem. Dlaczego właśnie taka kolejność jest najlepsza? Serum ułatwia działania aktywnych składników z kremu, a krem zapobiega odparowaniu serum z warstwy naskórka. Jak widać, używane razem, dają najlepszy efekt. Warto stosować osobne serum na dzień i na noc, bo skóra w godzinach nocnych ma wyjątkowe właściwości regeneracyjne i potrzebuje mocniejszych składników. Na dzień idealne będą lekkie formuły w formie fluidu, z filtrami UV i oczywiście aktywnymi składnikami, takim jak kwasy lub witaminy A, C lub E.

Jakie serum wybrać na dzień, a jakie na noc?

Na dzień możesz wybrać serum w postaci fluidu, z kwasem hialuronowym i witaminą C. Dzięki temu nawilżasz skórę, matujesz ją i rozświetlasz. Czy wiesz na co pomaga serum z witaminą c? Cera pozbawiona blasku dużo skorzysta na witaminie C, która jest nazywana witaminą młodości jest silnym antyoksydantem, przy dłuższym stosowaniu rozświetla skórę. Dzięki temu jest ona bardziej rozświetlona, promienna i pełna blasku. Na noc można zastosować serum z retinolem, które ma silne właściwości odbudowujące skórę i regeneracyjne. Wyższe stężenia składników serum na noc, powodują, że skóra może je swobodnie wchłaniać w godzinach nocnych. Wtedy też jest specjalne okienko godzinowe, kiedy następuje regeneracja skóry. Warto to wykorzystać i zastosować mocne składniki aktywne.

Kilka faktów o serum

Serum wyróżnia się tym od kremu że masz zazwyczaj oleistą lub wodną konsystencję. Jest mocno skoncentrowana i bardziej wydajny niż krem, a jego aplikacja jest łatwiejsza. Wystarczy nakładać małe ilości kosmetyku, aby osiągnąć pożądany efekt pielęgnacyjny. Bogate w składniki aktywne są dokładnie tym, czego poszukują kobiety w takim kosmetyku. Można jednak układać nie tylko na twarz, ale i na szyję, dekolt i dłonie. Na oczyszczonej skórze, serum zadziała najlepiej. Specjalny aplikator pozwala na dawkowania kropli na palec, a potem w masą wuje się je w skórę. Serum to skuteczna regeneracja, mocne nawilżanie, udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe i zapobieganie przebarwieniom. Jeśli chcesz go używać codziennie, nic nie stoi na przeszkodzie. Serum z kwasem hialuronowym można używać do każdego typu cery, bo nie jest uczulające i może być stosowane już po 25 roku życia. Z kolei kolagen to składnik lepszy dla cery dojrzałej, która zmaga się z utratą jędrności i głębokimi zmarszczkami.

Materiał zewnętrzny