nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

deszcz za oknem
Dziecko

Gdzie pojechać z dzieckiem, gdy pada deszcz?

Zdarza się, że planujemy rodzinną wycieczkę w plener, a tymczasem pogoda niespodziewanie psuje nam szyki. Plucha i słota nie zachęca do wychodzenia z domu, my jednak nie chcemy rozczarować nastawionych na przygody dzieciaków, a nie przygotowaliśmy planu B. Co wówczas robić? Jak atrakcyjnie spędzić deszczowy czas, by mimo niesprzyjającej aury zaoferować naszym najmłodszym dobrą zabawę i niezapomniane chwile? Możliwości jest całkiem sporo. Poniżej podsuwamy kilka podpowiedzi.

Aktywności sportowo-ruchowe

Kiedy za oknem zimno i szaro, a my nie chcemy siedzieć w domu, możemy postawić na atrakcje oferowane przed okoliczne ośrodki sportowe. Sprawdźmy, które z nich znajdują się w zakresie naszych możliwości dojazdowych. Spróbujmy przy tym uwzględnić zainteresowania i potrzeby dziecka. Być może od dawna marzy mu się nauka pływania i właśnie przyszedł doskonały moment, aby wybrać się na basen? Jeszcze więcej atrakcji może zapewnić rozbudowany park wodny. Całodniowy pobyt w takim parku wiąże się co prawda z całkiem sporym wydatkiem. W sytuacji, gdy nie mamy wystarczających środków na koncie, z pomocą może przyjść szybka gotówka.

Jeśli mamy dzieci, które roznosi energia i które potrzebują na co dzień dużo aktywności ruchowej, ciekawą propozycją może być również park trampolin. Kilka godzin porządnego skakania nie tylko pozwoli im się wyszaleć, dostarczy także mnóstwa pozytywnych emocji. Wśród innych opcji o charakterze sportowym, rozważyć też można kręgle, przy których świetnie będzie się bawić cała rodzina albo wewnętrzną ściankę wspinaczkową. Może się zdarzyć, że zaproponowane aktywności tak bardzo przypadną naszym dzieciom do gustu, że zechcą zapisać się na regularne zajęcia sportowe. W opłaceniu kosztów nowych dziecięcych pasji pomóc może szybka gotówka.

Atrakcje kulturalne

Deszczowy dzień to również doskonały pretekst do zabrania dziecka do kina lub na spektakl teatralny, przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Wiele kin i teatrów posiada obecnie w ofercie starannie przygotowane bloki programowe, uwzględniające wiek i potencjalne zainteresowania dziecka. Zazwyczaj jest więc w czym wybierać. Seansom filmowym oraz teatralnym coraz częściej towarzyszą różne zajęcia dodatkowe, które obok niewątpliwego charakteru rozrywkowego, posiadają również walor edukacyjny. Jeśli chcemy skorzystać z rozszerzonego pakietu zajęć oferowanych przez daną instytucję, a ograniczają nas braki budżetowe, dobrym rozwiązaniem okazać się może szybka gotówka.

Ciekawe programy, uwzględniające potrzeby dzieci, coraz częściej znaleźć możemy również w muzeach, domach kultury i wszelkiego rodzaju salach edukacyjnych, takich jak na przykład istniejące w wielu miastach centra nauki i ogrody doświadczeń. Interaktywne instalacje, zachęcające do zabawy i eksperymentów, możliwość przebierania się i wcielania się w różne postacie to tylko niektóre przykłady aktywności oferowanych przez tego typu miejsca. Jest to zazwyczaj świetna okazja do rozbudzania nowych zainteresowań dziecka, a także do odkrywania jego talentów.

Inne opcje

Jeśli żadna z powyższych propozycji nie przypadnie naszym pociechom do gustu, możemy rozważyć odwiedzenie okolicznej palmiarni albo na przykład planetarium lub obserwatorium astronomicznego, jeśli tylko mamy szczęście mieszkać w okolicy jednego z nich. Zawsze jest wówczas szansa, że po takiej wizycie w naszym dziecku obudzi się młody botanik albo astronom.