nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

prezent z okazji chrztu
Zakupy

Ciekawe pomysły na prezent z okazji chrztu

Prezent z okazji chrztu to często podejmowany temat w rozmowach osób zaproszonych na tego typu uroczystość. W Polsce wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem jest wręczenie koperty z pieniędzmi, jednak wielu ludzi niechętnie podchodzi do tego pomysłu i woli podarować maluchowi konkretną rzecz. Jaki prezent z okazji chrztu wybrać?

Gustowna biżuteria

Chętnie wybieraną formą podarunku na chrzest jest niewątpliwie biżuteria. Najczęściej na tego typu prezent decydują się chrzestni lub dziadkowie. Największą popularnością cieszą się oczywiście złote łańcuszki z medalikiem. W przypadku dziewczynek wybór jest większy – sklepy oferują świetnej jakości dziecięce bransoletki czy kolczyki. Dodatkowo tego typu prezent z okazji chrztu można spersonalizować poprzez wygrawerowanie imienia malucha lub daty ceremonii.

Srebrne sztućce lub smoczek

Częstym podarunkiem na chrzest są eleganckie pamiątki w postaci srebrnych sztućców lub smoczka. Specjalnie wykonane przedmioty z wygrawerowanym napisem to ciekawa forma prezentu, którą obdarowany może zachować na resztę życia. Srebrna łyżeczka czy smoczek to pomysł, którego korzenie sięgają aż XIV wieku i pojawiającej się wtedy teorii o zbawiennym wpływie srebra chroniącego organizm dziecka przed chorobami. Dziś tego rodzaju prezent z okazji chrztu symbolizuje więc zdrowe, dostatnie i szczęśliwe życie. Przedmiot może posiadać nie tylko napis, ale także oryginalną formę i wzór. Atrakcyjny i stylowy wygląd pamiątki urozmaici gustowne etui.

Biblia, książka, albumy

Chrzest to najważniejszy sakrament w religii chrześcijańskiej, dlatego bardzo trafnym i adekwatnym do okazji prezentem będzie na pewno Biblia – zarówno w wersji tradycyjnej, jak i obrazkowej, przeznaczonej specjalnie dla dzieci. Podarunek można dodatkowo wyróżnić i nadać mu niepowtarzalnego charakteru poprzez spersonalizowaną okładkę z wydrukowanym imieniem dziecka lub umieszczeniem tomu w specjalnym pudełku z odpowiednim grawerem. Innym rozwiązaniem jest ofiarowanie pięknie wydanej książki z bajkami lub albumu na zdjęcia malucha i jego najbliższych.

Praktyczne gadżety i zabawki

Wybierając się na uroczystość chrztu, nie trzeba decydować się jedynie na typowe upominki kojarzące się z religią i wiarą. Warto pamiętać, że maluch na co dzień potrzebuje wielu przedmiotów do funkcjonowania i rozwoju. Można zatem zapytać jego rodziców, co jest potrzebne. Być może przydadzą się jakieś praktyczne akcesoria, jak krzesełko do karmienia, elektroniczna niania, bujaczek, karuzela. Popularny prezent z okazji chrztu to również rozmaite zabawki. W tym wypadku warto wybrać gadżet edukacyjny (np. interaktywną matę) lub sprzęt usprawniający rozwój ruchowy malucha (pchacz, jeździk, rowerek).