nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

laktator jaki wybrać
Lifestyle

Laktator – jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

Rodzice chcą zapewnić swojemu maluchowi wszystko, co najlepsze. Nie ma w tym nic dziwnego. Dlatego też tak wiele osób stawia duży nacisk na karmienie piersią. Każdej karmiącej mamie może przydać się dobry laktator, który pomoże jej w codziennej opiece nad dzieckiem. Laktator jaki wybrać? Na co zwracać uwagę? Co jest najważniejsze przy wyborze?

Ręczny czy elektryczny?

Podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać przy wyborze laktatora to brzmi: ręczny czy elektryczny? Laktator elektryczny wyposażony jest w zasilacz, który podłącza się do prądu. On z kolei napędza niewielką pompkę, która porusza przystawką do piersi i imituje ruchy ssące. To rozwiązanie umożliwia ściąganie pokarmu bez większego wysiłku. Urządzenie to jest na tyle inteligentne, że samo generuje ruchy takie, jakie podczas ssania wykonuje niemowlę. Są to naprzemienne etapy długich i powolnych ruchów oraz krótkich i szybkich. W przypadku laktatora ręcznego to kobieta musi samodzielnie naciskać dźwignię, która generuje ruch imitujący ssanie. W tym wypadku to kobieta musi naciskać dźwignię w odpowiedni sposób, by pobudzić laktację. Bywa, że jest to zadanie bardzo pracochłonne i męczące.

W zależności od potrzeb

Większość laktatorów dostępnych na naszym rynku jest do siebie bardzo zbliżonych. Urządzenia są do siebie podobne wizualnie oraz w działaniu. Różnicą jest możliwość dopasowania do nich butelki konkretnej marki oraz wspomniane już zasilanie. Gdybyśmy jednak mieli rozważyć, czy lepszy jest laktator elektryczny, czy ręczny, to odpowiedź może być jedna – zależy. Jeśli odciągasz pokarm raz na jakiś czas, okazyjnie – to urządzenie elektryczne za kilkaset złotych najprawdopodobniej ci się nie przyda. Mimo że ręczny laktator jest trudniejszy w użyciu, to nie powinno być to problemem przy jego sporadycznym użyciu. Jednak, jeśli zamierzasz lub karmisz dziecko mlekiem odciągniętym z piersi codziennie, lub bardzo często to z pewnością ręczne odciąganie pokarmu będzie zajmowało ci sporo czasu i będzie kosztowało sporo sił. W takim wypadku pewnie bardziej będzie odpowiadał ci laktator elektryczny.

Odpowiednie przechowywanie

Wybierając laktator warto zwrócić też uwagę na dostępne do niego dodatki. Niektóre z nich można łączyć z opakowaniami, które ułatwiają przechowywanie mleka w lodówce lub też jego mrożenie. Wszystko to wpływa na późniejszy komfort korzystania z urządzenia. Jeśli w zestawie są dołączone pojemniki, to nie musisz ich później szukać i kupować oddzielnie. To pozwoli ci się korzystać z lakatora w pełni od razu po jego zakupie.