nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

ekspres do kawy
Dom

Jak wybrać dobry ekspres do kawy? Podpowiadamy!

Wśród sprzętu AGD znajduje się naprawdę sporo takich, bez których trudno wyobrazić sobie swoją codzienność. Dla miłośników kawy takim przedmiotem będzie ekspres. To właśnie on pozwala przygotować przepyszną małą czarną, espresso lub cafe latte jak z prawdziwej kawiarni. Na jaki model się zdecydować? Jaki ekspres do kawy jest godny uwagi? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób, które przymierzają się do zakupów.

jaki ekspres do kawy kolbowy

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Dla osób, które cenią kawę aromatyczną, o głębokim smaku i zapachu, najlepszym wyborem będzie ciśnieniowy ekspres do kawy. Warto wiedzieć o tym, że ciśnieniowe ekspresy to raczej dosyć duży wydatek. Oczywiście można spotkać modele, które kosztują mniej niż 1000 zł, jednak lepiej celować w coś droższego. Dlaczego? Ponieważ droższe ekspresy są nieporównywalnie lepsze. Poza tym mają funkcją spieniania mleka, przygotowują kawy wymyślne, takie jak doppio, cappuccino czy macchiato. Design takich ekspresów jest wyjątkowy, dlatego same w sobie stają się prawdziwym upiększeniem kuchni. Można wyeksponować je na blacie kuchennym lub zdecydować się na ekspres do zabudowy.

Ekspresy na kapsułki

Wyjątkowo dizajnerską propozycją są ekspresy na kapsułki. Wyglądają one wspaniale, zawsze są ozdobą blatu kuchennego i mało kto decyduje się na to, aby schować je w szafce. Ekspresy na kapsułki przygotowują przepyszną kawę, trzeba jednak pamiętać o tym że stale trzeba uzupełniać zapas kapsułek. Wszystko to powoduje, że kawa kosztuje po prostu drożej. Jest to zatem dobry wybór wtedy, gdy nie pijemy więcej, niż jedną kawę dziennie. To będzie świetna opcja również dla tych osób, które generalnie nie muszą zwracać uwagi na oszczędności. Bez wątpienia smak kawy z ekspresu na kapsułki będzie bardzo zbliżony do tego, jaki ma kawa prosto z kawiarni. Kto lubi raczyć się takim napojem, będzie bardzo zadowolony.

ekspres do kawy latte

Przelewowy ekspres

Trzecia i ostatnia opcja to ekspres przelewowy. Jest to propozycja dla tych osób, które lubią popijać kawę w ciągu dnia, sięgają po filiżankę nawet kilka razy. Jednocześnie preferują napar raczej słaby, o niskiej zawartości kofeiny. Właśnie taką kawę można przygotować w ekspresie przelewowym. Taki sposób delektowania się kawą jest charakterystyczny na przykład dla mieszkańców Finlandii. Ekspresy przelewowe nie kosztują dużo. To tak naprawdę najbardziej budżetowa propozycja. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domu, ale również w przestrzeni biurowej. Zwykle za taki ekspres zapłacimy około 300 zł, chociaż często można spotkać też jeszcze bardziej budżetowe propozycje.