nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

trądzik jak się go pozbyć
Lifestyle

Trądzik jak się go pozbyć?

Choć trądzik kojarzy się głównie z czasami młodości i dynamicznymi zmianami hormonalnymi, to jednak potrafi on dotknąć znacznie już starsze osoby. A jak dobrze wiadomo, objęta trądzikiem skóra jest nie tylko nieatrakcyjna wizualnie, lecz może być również powodem wstydu i kompleksów. Warto więc dowiedzieć się, jak się pozbyć trądziku.

Jak powstaje trądzik?

Trądzik jak się go pozbyć – pytanie to zadaje sobie każdego dnia ogromna ilość osób. Jak bowiem się okazuje, jest to problem powszechny, dotykający ludzi na całym świecie, praktycznie w każdym wieku. Zanim jednak przejdzie się do działania, najpierw warto poznać powody powstawania tego problemu. Co sprawia, że na skórze pojawia się nieestetyczny trądzik?
Głównym powodem powstawania trądziku na skórze jest nadmierna praca gruczołów łojowych. Sprawia to, że zablokowane zostają odpływy łoju z mieszków włosów, co skutkuje nadmiernym gromadzeniem się sebum. Gdy jego ilość stanie się zbyt duża, dochodzi do powstawania miejscowego stanu zapalnego, czyli trądziku.

Jak leczyć trądzik?

Trądzik towarzyszy nam właściwie od zawsze, więc przez lata narosło na jego temat wiele mitów i amatorskich metod leczenia. Warto jednak odłożyć je od razu na bok, ponieważ ich stosowanie może przynieść tylko i wyłącznie pogorszenie się stanu cery. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest skorzystanie z nowoczesnej wiedzy i możliwości, jakie daje nam obecna medycyna.
Najważniejszą sprawą podczas walki z trądzikiem jest to, aby regularnie, delikatnie, ale przede wszystkim skutecznie oczyszczać skórę twarzy. Dobrym pomysłem jest oczyszczanie jej nawet dwa razy dziennie przy pomocy specjalnych kosmetyków. Co jednak bardzo ważne, odradza się używania do tego celu klasycznego mydła, ponieważ wpływa ono na zwiększenie produkcji łoju przez skórę, co rzecz jasna pogarsza jeszcze bardziej sytuację z trądzikiem.
Jeśli oczyszczanie kosmetykami skóry twarzy nie przyniesie pożądanych rezultatów, poleca się wizytę u dermatologa, który przepisze specjalistyczne środki farmakologiczne. Dzięki nim uda się nie tylko poradzić sobie z trądzikiem, czyli zredukować ilość pojawiających się krost, lecz również istnieje duże prawdopodobieństwo na poradzenie sobie z nieatrakcyjnymi bliznami potrądzikowymi.
Jeśli jednak sytuacja stanie się naprawdę zła i leki nie pomogą, warto zainteresować się zabiegiem laserowego usuwania trądziku, który poprzez emitowanie światła o precyzyjnie dobranej długości fali, jest w stanie działać przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie, czym przynosi ogromną ulgę skórze.