nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

prezent z okazji narodzin dziecka
Dziecko

Trafiony prezent z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Jeśli jest to dziecko pierwsze, młodzi rodzice cieszą się wyjątkowo mocno, kibicuje im zwykle również cała rodzina oraz przyjaciele. To właśnie oni zwykle pragną podarować coś świeżo upieczonym rodzicom. Co sprawdzi się jako prezent? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Prezent z okazji narodzin dziecka

To niezwykle przyjemne, gdy otrzymuje się prezent. Po narodzinach dziecka, upominki i prezenty zwykle mają w jakiś sposób wesprzeć młodych rodziców. W końcu to ten etap życia, kiedy wydatków nie brakuje. Do prezentu z okazji narodzin dziecka można zatem podejść w ten sposób, wręczając jakąś praktyczną rzecz. Drugie spojrzenie na prezenty jest zgoła inne. Osoby wręczające wolą dać coś symbolicznego, co będzie po prostu pamiątką na całe życie. Jak podejść do tego tematu? Wszystko zależy od własnych upodobań. Mimo wszystko warto wziąć również pod uwagę upodobania osób, którym wręczymy prezent. Jeśli świeżo upieczeni rodzice są praktycznymi osobami, mogą ucieszyć się na przykład z voucheru do sklepu ubrankami dla maluchów.

Praktyczny prezent z okazji narodzin dziecka

Wśród najbardziej praktycznych upominków z okazji urodzenia dziecka bez wątpienia królują pieluszki jednorazowe. Tak zwane pampersy to zatem upominek, który praktycznie sprawdzi się zawsze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rodzice mogą preferować konkretne marki pieluszek, które sprawdzają się w przypadku ich dziecka. Zanim kupi się pieluszki, warto zapytać o to, które są używane w danej rodzinie. Kolejny dobry pomysł na prezent to markowe kosmetyki do pielęgnacji skóry maluszka. To mogą być rzeczy z wyższej półki cenowej, które na przykład dedykowane są dla dzieci mających problemy z atopowym zapaleniem skóry. Oliwka, coś do mycia, szamponik lub preparat na ciemieniuchę to rzeczy drogie, zatem kupując takie prezenty, odrobinę odciąży się budżet domowy świeżo upieczonych rodziców.

Symboliczne prezenty

Sporo osób preferuje prezenty symboliczne, które niosą w sobie wartość emocjonalną i sentymentalną. Jeżeli właśnie coś takiego pragnie wręczyć się rodzinie, w której pojawił się maluszek, można podarować na przykład piękny album, w którym rodzice będą dokumentować kolejne tygodnie życia swojego dziecka. To doskonały pomysł na prezent, który wywoła falę wzruszenia u rodziców. Kolejna opcja to skrzyneczka na skarby i pamiątkowe rzeczy z okresu niemowlęctwa maluszka. Wkłada się tam na przykład pierwszy smoczek, pierwsze skarpeteczki albo opaskę ze szpitala.