nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

jak eliminować skurcze mięśni
Zdrowie

Jak eliminować skurcze mięśni?

Przeszywający ból i skurcz łydek, którego natężenie potrafi wybudzić ze snu to dolegliwość, z którą boryka się wiele osób. Skurcze mięśni nie są jednak problemem samym w sobie, a sygnałem, który wysyła organizm, informując, że coś jest nie tak. Warto więc do problemu powtarzających się skurczy mięśni podejść kompleksowo i zbadać całe ciało pod kątem niedoborów. W zdecydowanej większość przypadków to właśnie niedobory witamin oraz mikro i makroelementów odpowiadają ze skurcze mięśni.

skurcz mięśni

Przyczyny skurczy mięśni

Skurcze mięśni są bardzo bolesne i dopadają nas znienacka. Przyczyny takiego stanu mogą być bardzo różne. Najważniejszym krokiem, gdy próbujemy ustalić jak eliminować skurcze mięśni, jest właśnie nic innego, jak ustalenie ich przyczyny. Skurcze łydek mogą na przykład świadczyć o rozwijającej się chorobie żył. Jeśli podejrzewamy u siebie żylaki, powinniśmy natychmiast zgłosić się do lekarza, aby wykonać odpowiednie badania diagnostyczne. Nieleczone choroby żył mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Bolesny skurcz mięśni może świadczyć o zaburzeniach ze strony gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej organizmu. Wyrywające nas ze snu bolesne skurcze są wyraźnym sygnałem, informującym o niedoborach potasu i magnezu. Te dwa pierwiastki bardzo często wypłukują się z organizmu wskutek picia zbyt dużej ilości kawy, alkoholu, niezdrowego odchudzania czy przetrenowania i nadmiernego stresu.

Jak eliminować skurcze mięśni?

Wielu osobom zależy na tym, aby dowiedzieć się, jak eliminować skurcze mięśni, które naprawdę potrafią uprzykrzyć życie. Pierwszym badaniem, które powinno się wykonać w przypadku nawracających nocnych skurczy, jest badanie krwi określające poziom minerałów, takich jak potas czy magnez. W przypadku deficytu któregoś z tych pierwiastków, konieczne jest wdrożenie suplementacji oraz zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych.

skurcze mięśni

Innym badaniem, które należy wykonać w przypadku bolesnych skurczy łydek, jest badanie drożności żył. Żylaki i choroby żylne są często występującym problemem u kobiet po 50 roku życia lub tym, które na co dzień chodzą w wysokich szpilkach. Na choroby żył są także narażeni palacze oraz osoby, u których wzrósł poziom złego cholesterolu wskutek nieprawidłowego sposobu odżywiania. Najpopularniejszym badaniem, które określa w jakim stanie są nasze żyły, jest tak zwane badanie dopplera, które polega na określeniu przepustowości żył oraz wykrywa ewentualne zmiany w obrębie tętnic szyjnych oraz serca.