nuclearts.pl

nuclearts.pl – dom, uroda, zakupy, lifestyle

jak uniknąć łupieżu
Uroda

Jak pozbyć się łupieżu? – To może zastosować każdy

Łupież to zdecydowanie krępująca i przykra dolegliwość. Choć nie powoduje bardzo dużych uciążliwości, to jednak łączy się z uczuciem dyskomfortu, a także dokuczliwym swędzeniem. Gdy już się pojawi, to stosuje się na niego różnorodne preparaty, najlepiej jednak starać się go unikać. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak pozbyć się łupieżu?

Jak pozbyć się łupieżu fryzjer

Zdrowa i bogata w warzywa dieta

Od zawsze wiadomo, że to, co zjadamy, w bardzo dużym stopniu przekłada się na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Zdrowa dieta bogata w warzywa, owoce, dobrej jakości tłuszcze, białka i węglowodany, a także ich odpowiednie proporcje, mają bardzo duże znaczenie dla wyglądu naszej skóry, włosów i paznokci. Nie inaczej jest również w przypadku skóry głowy. Jak pozbyć się łupieżu? Okazuje się, że zła dieta w dużym stopniu może przyczyniać się do jego powstania lub nasilać już istniejące objawy.

Zdecydowanie warto zrezygnować z dużej ilości cukru, w tym gotowych słodkich przekąsek, a także słonych, które zawierają duże ilości soli, przetworzonych tłuszczów i wątpliwej jakości węglowodanów. Zjadanie dużych ilości tego rodzaju produktów na rzecz świeżych warzyw czy owoców prawie zawsze odbije się negatywnie na stanie naszej skóry i włosów, a efektem tego może być również łupież. Warto dietę wzbogacić również w takie produkty jak jajka, ryby, orzechy czy soję.

Jak pozbyć się łupieżu

Prawidłowa pielęgnacja i odpowiednie kosmetyki

Ważną rolę w profilaktyce przeciwłupieżowej odgrywa odpowiednia pielęgnacja oraz preparaty do mycia skóry głowy i włosów. Warto unikać na przykład częstych zmian szamponu do włosów, ponieważ to również przyczynia się do powstania łupieżu lub jego nasilenia. Istotne są również dobrej jakości preparaty, które nie są zbyt silne, nie przesuszają i dobrze nawilżają skórę głowy.

Trzeba również uważać na stosowane odżywki, ponieważ często to one a nie szampon mogą wywołać podrażnienia i pojawienie się łupieżu. Odżywkę nakłada się na same włosy i należy unikać jej kontaktu ze skórą głowy, a następnie również dobrze ją spłukać. Warto również ograniczyć stosowanie różnorodnych kosmetyków dodatkowych jak lakiery czy inne preparaty do stylizacji włosów.

Jak pozbyć się łupieżu, czyli naturalne płukanki

Skuteczną metodą, która pozwala uniknąć uciążliwego łupieżu, a także szybko zapobiec pojawiającym się pierwszym jego oznakom, jest stosowanie naturalnych płukanek. Najczęściej są to różnego rodzaju zioła, w tym przede wszystkim pokrzywa. Z powodzeniem również stosuje się płukanki z octu jabłkowego. Na łupież, który już się pojawił, warto zastosować odpowiednie olejki, w tym na przykład rycynowy.